Exelin kahvojen materiaali

Nalle

Olen aikeissa ostaa turhamaisuuttani :) uudet exelin sauvat. Vanhat ovat palvelleet jo 5 vuotta. Niissä on ollut kahvojen materiaalina kumiseos. Nyt minua kiinnostaisi tuo korkki kahvojen materiaalina. Onko kellään kokemusta korkkikahvoista pidemmältä ajalta ? Itselläni oli jonkin moisia ongelmia kumikahvojen kanssa kun ne hiertivät rakkoja käteen, mutta se korjaantui ohuilla hanskoilla. Nyt kädet ilmeisesti niin parkkiintuneet, että rakkoja ei enää tule. Asiallisista vastauksista ylenpalttisesti kiinnostunut Nalle.

2

705

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ekitalo

      ..ollut jo kymmenen vuotta mutta käytän kyllä aina ohuita hanskoja hyvältä ne tuntuu ja eihän ne kulu koskaan tummuu vain.
      Alapäästä kyllä kuluu mutta sen olen uusinut jo monta kertaa,jopa itse liimaillut kulutus pintaa lisää tassuihin piikkeihin on vaikeampi panna lisää terotella voi vähin.
      On kyllä hintansa haukkuneet ostin kyllä viime talveksi toiset erimerkkiset sauvat paremmilla piikeillä.

    • Tuomo

      Ostin Karhu-merkkiset sauvat, joissa on korkkikahvat. Syy oli, että halusin paremmat piikit kuin vanhoissa. Näissä on samanlaiset terävät piikit kuin hiihtosauvoissa. Hyvin tuntuvat toimivan. Hinta oli 24.90 e, eli Exeliin verrattuna vähemmän.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      465
      2084
    2. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      163
      1367
    3. Mitähän ajattelet

      Nykyään minusta tai meistä tai tapahtuneista?
      Ikävä
      76
      1232
    4. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      94
      1213
    5. Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä

      Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku
      Sinkut
      188
      1164
    6. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      114
      1157
    7. Hankkikaa elämä

      Tiedetään että hän on mielenkiintoinen mutta rajansa kaikella.
      Ikävä
      100
      803
    8. Voisitko mies auttaa..

      Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.
      Ikävä
      58
      776
    9. Sinun silmiisi kun

      Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
      Ikävä
      47
      753
    10. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      695
    Aihe