Olen aikeissa ostaa turhamaisuuttani :) uudet exelin sauvat. Vanhat ovat palvelleet jo 5 vuotta. Niissä on ollut kahvojen materiaalina kumiseos. Nyt minua kiinnostaisi tuo korkki kahvojen materiaalina. Onko kellään kokemusta korkkikahvoista pidemmältä ajalta ? Itselläni oli jonkin moisia ongelmia kumikahvojen kanssa kun ne hiertivät rakkoja käteen, mutta se korjaantui ohuilla hanskoilla. Nyt kädet ilmeisesti niin parkkiintuneet, että rakkoja ei enää tule. Asiallisista vastauksista ylenpalttisesti kiinnostunut Nalle.
Exelin kahvojen materiaali
2
661
Vastaukset
- Ekitalo
..ollut jo kymmenen vuotta mutta käytän kyllä aina ohuita hanskoja hyvältä ne tuntuu ja eihän ne kulu koskaan tummuu vain.
Alapäästä kyllä kuluu mutta sen olen uusinut jo monta kertaa,jopa itse liimaillut kulutus pintaa lisää tassuihin piikkeihin on vaikeampi panna lisää terotella voi vähin.
On kyllä hintansa haukkuneet ostin kyllä viime talveksi toiset erimerkkiset sauvat paremmilla piikeillä. - Tuomo
Ostin Karhu-merkkiset sauvat, joissa on korkkikahvat. Syy oli, että halusin paremmat piikit kuin vanhoissa. Näissä on samanlaiset terävät piikit kuin hiihtosauvoissa. Hyvin tuntuvat toimivan. Hinta oli 24.90 e, eli Exeliin verrattuna vähemmän.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t897239- 353831
- 453430
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402572- 2092413
- 412362
- 1232256
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292169Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241888- 401829