Hirvihölkkä

markus

Tämän niminen hölkkä tiedossa 30. lokakuuta Helsingin Herttoniemessä. Googlettamalla ei tahdo oikein mitään löytyä, mutta maksaa kuulemma 12e ja maksu suoritetaan paikan päällä. Ketkä ovat osallistumassa ja millä aikatavoitteella?

4

2031

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Erkki

      Niin, Hirvihölkästä sen verran että on yksi perinteisistä Helsingin hölkkätapahtumista, joka on tosin viime vuosina mennyt melko säästöliekillä eli osallistujamäärät eivät ole huimia. Ajankohta on kuitenkin mukava ja reitti on kiva: sorapohjaista kävelytietä pitkin Herttoniemen ulkoilupuistoa ja Viikin peltoja. Arvontapalkintojakin löytyy - voitin itse joku vuosi sitten esim. Sarviksen termoskannun. Wau!

      Reitin lopussa on mukava mäki jossa voi irroittaa loput mehut jaloista.

      • Matatias

        Heasrissa ei ollut, vaikka ainakin kilpasarjan paras juoksi kuin hirvi ja olisi ansainnut, nimittäin tuloksia ei löydy mistään.


    • Anonyymi

      Kiva juoksutapahtuma kun ei ole niin kauheasti osallistujia, itse olen ainakin tykännyt olen juossut sen jo monena vuotena ja meinaan tulla myös tänä vuonna paikalle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    2. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    3. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    4. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    5. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    6. Jotenkin se harmittaa

      Etten voinut antaa itselleni mahdollisuutta tutustua. Tulit vain liian lähelle ja syvälle kemia oli alusta alkaen liian
      Ikävä
      46
      700
    7. Olen yrittänyt tavoittaa sinut kolmesti

      Elämän aikana. Kahdesti hakenut numeroa ja lähettänyt jollekkin nimisellesi viestin. Kerran aivan summassa keksimääni os
      Ikävä
      2
      652
    8. Haluan kysyä vain yhden asian

      Miksi et koskaan halunnut kohdata minua kasvotusten silloin, kun molemmilla oli tunteita? Kaiken muun olen jo hyväksymäs
      Ikävä
      39
      579
    9. Mies aion pilata elämäsi

      Ole hyvä vaan, olet ansainnut sen.
      Ikävä
      73
      562
    10. Kauneus on katsojan silmissä

      Mitä kaunista sun silmät näkevät?
      Ikävä
      22
      512
    Aihe