Tämän niminen hölkkä tiedossa 30. lokakuuta Helsingin Herttoniemessä. Googlettamalla ei tahdo oikein mitään löytyä, mutta maksaa kuulemma 12e ja maksu suoritetaan paikan päällä. Ketkä ovat osallistumassa ja millä aikatavoitteella?
Hirvihölkkä
4
2056
Vastaukset
- Erkki
Niin, Hirvihölkästä sen verran että on yksi perinteisistä Helsingin hölkkätapahtumista, joka on tosin viime vuosina mennyt melko säästöliekillä eli osallistujamäärät eivät ole huimia. Ajankohta on kuitenkin mukava ja reitti on kiva: sorapohjaista kävelytietä pitkin Herttoniemen ulkoilupuistoa ja Viikin peltoja. Arvontapalkintojakin löytyy - voitin itse joku vuosi sitten esim. Sarviksen termoskannun. Wau!
Reitin lopussa on mukava mäki jossa voi irroittaa loput mehut jaloista.- Matatias
Heasrissa ei ollut, vaikka ainakin kilpasarjan paras juoksi kuin hirvi ja olisi ansainnut, nimittäin tuloksia ei löydy mistään.
- Anonyymi
Kiva juoksutapahtuma kun ei ole niin kauheasti osallistujia, itse olen ainakin tykännyt olen juossut sen jo monena vuotena ja meinaan tulla myös tänä vuonna paikalle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.1238679Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa
Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d26735184Kuka on menehtynyt?
https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras253462- 362394
Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e1261672- 601599
Savonlinnan murhapolttaja romani
Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.1821436Nainen, ota nyt rauhallisesti
Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä1381377Ajattelen sinua kiitollisuudella
Olet minulle jotain kaunista, jotain, joka tapahtui elämässäni. Et ole minulle pakkomielle enkä vaadi sinulta yhtään mi601129- 221070