Hirvihölkkä

markus

Tämän niminen hölkkä tiedossa 30. lokakuuta Helsingin Herttoniemessä. Googlettamalla ei tahdo oikein mitään löytyä, mutta maksaa kuulemma 12e ja maksu suoritetaan paikan päällä. Ketkä ovat osallistumassa ja millä aikatavoitteella?

4

2035

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Erkki

      Niin, Hirvihölkästä sen verran että on yksi perinteisistä Helsingin hölkkätapahtumista, joka on tosin viime vuosina mennyt melko säästöliekillä eli osallistujamäärät eivät ole huimia. Ajankohta on kuitenkin mukava ja reitti on kiva: sorapohjaista kävelytietä pitkin Herttoniemen ulkoilupuistoa ja Viikin peltoja. Arvontapalkintojakin löytyy - voitin itse joku vuosi sitten esim. Sarviksen termoskannun. Wau!

      Reitin lopussa on mukava mäki jossa voi irroittaa loput mehut jaloista.

      • Matatias

        Heasrissa ei ollut, vaikka ainakin kilpasarjan paras juoksi kuin hirvi ja olisi ansainnut, nimittäin tuloksia ei löydy mistään.


    • Anonyymi

      Kiva juoksutapahtuma kun ei ole niin kauheasti osallistujia, itse olen ainakin tykännyt olen juossut sen jo monena vuotena ja meinaan tulla myös tänä vuonna paikalle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      22
      4562
    2. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      154
      4088
    3. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      13
      3356
    4. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      67
      3066
    5. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      86
      2744
    6. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      151
      2642
    7. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      28
      2363
    8. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      37
      2273
    9. "Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko

      "Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For
      Maailman menoa
      121
      1620
    10. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      20
      1595
    Aihe