Minulla on läjäpäin (80kg) 3cm reijän halkaisiall olevia levypainoja. Mutta minulla ei ole tankoja mihin nämä kävisivät. Painot eivät tahdö käydä 2,5cm tagolle (heiluvat). Eli mistä mahtaisi löytyä paremman kokoisia tankoja?
Mistä: n.2,8cm tankoja?
Hep
111870
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
tilaa tuolta: http://www.hobbyhall.fi/
kuntovälineet ja sitä rataa niin rupee löytymään
www.wrange.fi
Tässä 30mm tanko:
http://www.wrange.fi/epages/wrange.storefront/434deb260015b54427195274eb070621/Product/View/3055
hybby hobby hallissa pn halvempi 29,00 egee ja kunnollinen 160cm rautatanko eikä tartte ostaa niitä levyjä väkisin kun niitä kerran kyselijällä riittää. sitä paitsi mieti nyt miten saat tuollaiseen onnettomaan pumppitankoon tarpeeks levyjä ujutettua. tanko liian lyhyt.
Lisää vaihtoehtoja. Ei siitä kannata hernettä nenään vetää.
Olen wrangen pumppitankoa kokeillut ja on hyvän tuntuinen. Jämäkkä päällyste rautatangon päällä ja mahtuu siihen n. 3kpl 20kg levyjä per puoli. Hintaa on enemmän ja en tiedä saako pelkän tangon vain jos haluaa.
Hobyn tanko näyttää ihan hyvältä. Varmasti kelpohankinta.
en vetänyt hernettä kärsään vaikka tuon mun edellisen viestin perusteella saattaa tosiaan niin ymmärtää. :)
toki on hyvä että annetaan kaverille vaihtoehtoja! no sitten sulla on tangosta parempi käsitys kun mulla. ite en ole kyseistä pumppitankoa koittanut. aika hyvin sitten romua saa siihenkin kasattua tosin se on hieman lyhyt esim penkki tangoksi.
anttilasta saa muuten myös sopivaa tankoa mutta siihen pakettiin kuuluu 40kg levyjä päälle ja hinta on puolestaan jotain 70egee. (tämä siis alkuperäiselle)
elikkäs tarkoitus ei siis ollut ruveta riehumaan vaan ihan rauhanomaisesti totesin.
kumma juttu muuten että nämä "kaikki" nykyiset kotikäyttöön tarkoitetut tangot on niitä 25millisiä kun 30 millinen on huomattavasti parempi: se on tukevampi ja painaa enemmän! ja siitä saa paremman otteen. (maku asia toki sekin!)
Tykkään itse myös tehdä vähän paksummalla.
Sitä en tiedä paljonko painoa kestää tuo pumppitanko kun sen mukana tulee vain 18kg. (Wrangelta varmaan saisi infoa).
Hyvä sillä ainakin on tehdä, ilman hanskoja ei nahat hierry kämmenistä niin kuin karkealla rautatangolla.
Pistän asiat harkintaan ja pyydän tarjousta Wrangelta pelkästä tangosta. Ei vaan taida onnistua kun nopealla vilauksella en löytänyt tangossa käytettäviä painoja myytävän erikseen.
ei saa wrangelta pelkkää tankoa (siis tuollaista pumppitankoa!) ja kunnollisen tangon saa muualta samaan hintaan isommilla painoilla kuin tuon 18kg.
Mistä?
eli anttilasta ja hobby hallista ainakin.