Miten voi golfia harastaa talvikaudella? kotimaassa.
GOLFIA TALVIKAUDELLA
13
4010
Vastaukset
- Naksu
Jaa-a, ainakin pääkaupunkiseudulla on muutama sisähalli, jossa voi käydä harjoittelemassa kaikenlaisia lyöntejä. Joittenkin laskettelukeskusten yhteyteen on ympätty talvigolfin pelimahdollisuus. Itse hankin värikkäitä harjoituspalloja ja birkkupalloja, joita voi huiskia vaikka jäällä kevätauringossa. Kyllä vahvasti menee tuon harjoittelun puolelle. Vuodenajat ovat suuri rikkaus, talvella hiihdetään ja lautaillaan ja nautitaan lumesta! Kesällä sitten golfataan, joku järjestyshän se olla pitää :)
- raksu
Ja sit on niitä golf-simulaattoreita ympäri Suomen ainaki toistakymmentä. Niis on kiva pelailla...
- Naksu
raksu kirjoitti:
Ja sit on niitä golf-simulaattoreita ympäri Suomen ainaki toistakymmentä. Niis on kiva pelailla...
Joo, totta. Niissähän voi pelailla ihan missä kentällä vaan, he he. On vaan vähän turhan tunkkaisia paikkoja näin naisen makuun, tuli kauhee päänsärky siellä kuumassa teltassa.
- Finjävel
raksu kirjoitti:
Ja sit on niitä golf-simulaattoreita ympäri Suomen ainaki toistakymmentä. Niis on kiva pelailla...
...kevväämmällä voi harrastaa hanki-golfia.
- <WG>
Finjävel kirjoitti:
...kevväämmällä voi harrastaa hanki-golfia.
Rukalla aloittivat jo pelaamisen runsaan lumentulon ansiosta. Ks. www.golf.fi/rukag
- Zuzu
<WG> kirjoitti:
Rukalla aloittivat jo pelaamisen runsaan lumentulon ansiosta. Ks. www.golf.fi/rukag
Helsingissä Puistolan Tennis- ja palloiluhallilla on todentuntuinen simu(Full Swing Golf-simulaattori).
http://www.palloiluhalli.fi/index2.html
Paras kokeilemani. - simunainen
Naksu kirjoitti:
Joo, totta. Niissähän voi pelailla ihan missä kentällä vaan, he he. On vaan vähän turhan tunkkaisia paikkoja näin naisen makuun, tuli kauhee päänsärky siellä kuumassa teltassa.
Ei kaikki simut oot tunkkasia hikisiä telttoja. Tampereella on ainaki yksi paikka jossa on tosi mahtava simu 18 eri kenttää ja se ei oo hikinen teltta vaan sisägolfhalli. Tilava avara paikka pelata simulla.
- talvigolfari
Kaikille kyselijöille Tampereella on avattu joulukuussa 2006 GOLF HARJOITTELUHALLI. Tervemenoa vain kaikki Golfarit tai muuten golfista kiinnostuneet. Vielä ehtii huhtikuun harjoitella ennen ulkokautta. Kesällä on muuta toimintaa, mutta syksyllä avataan taas uusi talvigolf kausi. Golfaamaan voi mennä vaikka ei olisikaan green cardia. Olen ollut erittäin tyytyväinen kun olen talven saanut harjoitella upeassa, lämpöisessä hallissa golfia. Oli mukava kun ulkomailla käydessä ei ollut ihan "tumpelo" vaan lyönti oli hallussa. Pystyi nauttimaan enemmän Golfista ja olen varma että sama pätee kesään. Kun olen talven harjoitellut hallissa niin pallo lentää huomattavasti tarkemmin, eikä tule lihakset kipeiksi. Tervemeno golfaamaan Käyttöautogreenelle Tampereen Messukylään.
- "kolffari"
Mä oon käyny kans hakkaamassa Tampereella käyttöautokriinillä palloo seinään ja SIMULAATTORI ON TOSI JEES!!! Voi siä puttaillaki. Eikä tartte olla mikään oikee kolffari, siä voi käydä kuka vaan kuhan on intoo. Sinne vaan mätkiin palloo, mäkin meen taas.
- Himo Golffaaja
Morejensta,vastaan tähän sun viestiis hiukan myöhään, mutta parempi edes nyt. Koska löysin sattumalta talvigolfhallin Tampereelta. On tosi hyvä alottaa verryttely kesää varten jo nyt,kun ulkona on kyllä aivan liian kylmä vaikka aurinko paistaakin. Netissä oli sivu www.kayttoautogreen.fi sieltä mä sen pongasin ja ilostuin. Nyt oon menossa tsekkaan paikkaa. Ehkä säkin meet sinne.
- mma-niko
Paras on varmaankin "Halligolf" hintalaatu-suhteeltaan. Siellä pääsee pienellä kertamaksulla treenaamaan rajattomasti rangella ja samaan maksuun kuuluu myös chippirata.
Itselleni se on helppo, kun se sijaitsee vain n. 200 metrin päässä Tuomarilan juna-asemalta (yleisiä kulkuneuvoja käytän). Se on tosiaan Espoon Tuomarilassa ja heillä on muistaakseni kotisivutkin, joista näkee tarkemmin.
Talviharjoittelupaikkoja ei taida montaa olla, mutta jokunen kuitenkin. - Juu,u
Jos on Keski-Suomeen ja Himokselle asiaa, niin kannattaa käydä katsastamassa www.himoswing.fi, löytyy Jämsästä...
- Kesä-elokuu
En todellakaan tiedä, sillä oma kenttäni (Tarina) on auki vain keskellä kesää, keväällä ja syksyllä on käytävä muualla pelaamassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse3637866Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1075559Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen
Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi1114643Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli274440Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos1644371Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s523957Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1583847Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä
ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan773727Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto
Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava373647SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha853471