Rakastajan etsiminen

Ymmärsin, että monilla sinkkumiehillä on seksisuhde. Onko ne jotain eksiä vai työkavereita vai mitä? Alkoi tuntua siltä, että kiltin tytön elämä saa nyt hetkeksi riittää ja ettei tuollainen välttämättä olisi huono idea itsellekään… Miten sellainen hankitaan? En varmaan voi mennä ravintolassa sanomaan jollekin söpölle miehelle, että hei, sopiiko että naidaan kerran viikossa? Pitäiskö ensi hankkiutua yhden yön juttuun ja sitä kautta seuraisi jatkoa? Nettiin en viitsi ilmoitusta laittaa kun olen kovin nirso ja se mies saisi olla aika namu. Help!
91263
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

sitten osaa...ei oo kaikilla sinkkumiehillä seksisuhdetta...sitähän se sinkkuus kai kuitenkin on ettei oo suhdetta...vai???

ja mikset voisi mennä sanomaan miehelle että let's pannaan?

ja mikä vitun vika netissä on? kyllä siellä aika namuja on, usko huvikses.

Äänestä

Yks vapaa namu tarjolla ns. vakipanosuhteeseen.

Äänestä

Se vika tässä netissä on, esimerkiksi, että mä olen kiltti tyttö (?) enkä tosiaan kehtaisi lähteä tapaamaan ketään tuttavallisesti kahvipöytään, jossa mietitään että no, tehtäiskö nyt sitten sitä ja missä ja miten... Ajatuskin on aika kauhea ja pelottava. Eihän sitä voi yhtään tietää millainen toinen on, kumpikaan.

Ja jos laitan netti-ilmoituksen, niin eikös sinne tule jotain 500 vastaustakin. Mites niistäkin sitten valitsee.

Äh, ajatus houkuttaa, mutta...

Äänestä
  • netissä

    Kirjoitat sen mitä haluat. Kelpuutat vain kuvalliset ja torjut tylysti loput. Sit selaat kuvat läpi ja valikoit sopivat. Sit vasta muihin kriteereihin. Helppoa kuin mikä

    Livenä

    Kävelet baariin isket silmäsi muutamaan tyyppiin joihin tutustut vhänä paremmin illanmittaan sit vaan alat valkata niitä läpi yks kerrallaan seurusteleeko jne. Sit keskustelet tästä illasta ja komennat sen tottelemaan :D

    Äänestä

Meet johonki baariin tai vastaavaan paikkaan, missä niitä ehdokkaita vois pyöriä.. sopivan matkan päähän kotoasi, missä todennäköisesti et heti törmää niihin tuttuihin juoruakkoihin, joista osalla on kuulemma jopa penis...

Alat vaan juttelemaan rohkeasti, ku näet jonku sopivan ehdokkaan, ja jos se vaikuttaa kiinnostuneelta, niin kerrot suoraan, mitä olet hakemassa. Jos kyseessä on Mies, niin mikäli ei oliskaan kiinnostunut, tai ujostelis suoraa ehdotustasi, niin IHANAN olon saisit hänessä ERITTÄIN IMARTELEVALLA ehdotuksellasi aikaan kuitenkin...=)) Luulenpa, että ei mene aikaakaan, kun joku jo pistää kupin syrjään ja ehdottaa, että jos vaikka lähdettäis HETI KOKEILEMAAN...=))

Tiedä kuinka kivaa ja kiihottavaa sellainen oliskaan, kun molemmat tietäis, missä mennään.. ja JOS sieltä sattuis sellainenkin hyypiö löytymään, joka siitä herneen nokkaan vetäis, ku neito TUOLLAISTA ehdottaa ihan asiallisesti, niin saishan sillekin sitten nauraa vielä vuosienkin päästä....;))

Oikeastaan uskoisin tän netin olevan hieman.. ONGELMALLISEMPI paikka tuollaisen seuran hakemiseen, koska täällä voidaan esittää olevansa vaikka mitä, ja kun kuitenkin on kyse noinkin intiimistä jutusta heti alkuun, niin siinä kyllä varmaankin on joitakin riskitekijöitä, mitkä on syytä ottaa huomioon....? Itse en ainakaan uskoisi täältä sellaista seuraa etsiväni, kun ei yhtään tietäisi, että onko se seksuaalisesti kiinnostava tapaus vai ei, ennenkuin tapaisi. Ja kun siihen tapaamiseen olis menty sillä asenteella, että haetaan vain YstäväSeksiä, niin aika piinaavaa se olis, jos/kun toinen ei sitten vastaakaan odotuksia lainkaan...?

Äänestä

noi jutut lähde 90 prosenttisesti yhden yön säädöistä joten eikun baariin vaan katteleen uroksia :) Tosin ei kannata katella liian komeita uroksia,saattaapi olla että sellasta ei kiinnostakkaan kuin kertalaaki kun seuraavana viikonloppuna on kuitenkin jo tuoretta tapausta tyrkyllä :)

Äänestä

Ei mulla ainakaan, eikä varmasti monilla muillakaan ole mitään seksisuhdetta, vaikka sinkku olisikin. Monet eivät vaan ole sen tyylisiä. Mielummin odotellaan että se oikea astuu kuvioihin.

Äänestä
  • Löysin baarista ihanan komean (todella hyvännäkösen) uroksen ja olimme sängyssä, vaihdettiin numerot mutta ilman tarkoitusta mihinkään vakavaan. Oli hiljaiseloa välillä, viestiteltiin tyyliin et ootkos baarissa tänään mutta aikataulut meni ristiin. Nyt olemme taas "löytäneet" toisemme ja hauskaa on. Tää mies on niin hyvännäkönen että ei voi sanoin kuvailla. Ihanaa kun on tuommonen fuckbuddy mutta kuitenkin saa tehdä mitä haluaa, molemmat :) jaa, täytyypä tässä lopetella, em. mies on tulossa "kahville" :D

    Äänestä

  • ... palata kanssasi samalle linjalle. Joskus vaan tulee vakavia puutekausia, ja alkaa ajatus sumentua. Epämiellyttävän tai keskivertomiehen sänkyyn en halua. Ihanaan sitten taas saattaisi ihastua. Varmaan sitä tulisi vaan enemmän käytetty olo kuin tyytyväinen.

    Jatkan selibaattia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ensikertalainen kirjoitti:

Ymmärsin, että monilla sinkkumiehillä on seksisuhde. Onko ne jotain eksiä vai työkavereita vai mitä? Alkoi tuntua siltä, että kiltin tytön elämä saa nyt hetkeksi riittää ja ettei tuollainen välttämättä olisi huono idea itsellekään… Miten sellainen hankitaan? En varmaan voi mennä ravintolassa sanomaan jollekin söpölle miehelle, että hei, sopiiko että naidaan kerran viikossa? Pitäiskö ensi hankkiutua yhden yön juttuun ja sitä kautta seuraisi jatkoa? Nettiin en viitsi ilmoitusta laittaa kun olen kovin nirso ja se mies saisi olla aika namu. Help!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu