rockabillyt ja rebelit?

mitä eroo on rockabilyllä ja rebelillä??
71314
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Et vissiin oo viittiny lukkee noita vanhempii viestei. Siellä kyllä on asiasta käyty tiukkaa vääntööö.

Äänestä
  • Rebelit oli etelä-valtioiden taistelijoita. Rockabilly on harvinaisen hyvää musiikkia.

    Äänestä

Rockabilly ja rebel on yhtenäistä!

Rockabilly rebel! Olet varmaan kuullut joskus sanan Rockabilly Rebel

Rockabilly on musiikkia ja Rebel siinä sitä Rockabillyn henkeä eli South Gulture!

Esimerkkinä James Dean. Hän oli nuori kapinallinen, rebel Boy ja kuunteli rockabillyä ja rocknrollia!

Äänestä

Rockabily on musaa ja rebel taidetta.

Äänestä

se on se crazy caravanin rockabilly rebel.

Äänestä
  • Ei se oo mikään crazy caravan.
    Se on grazy gamaro.

    Äänestä

  • Sori mut se on kyl Matchboxin biisi.Niin ja se bändi mitä hait on Crazy Cavan & Rythm Rockers.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


desire kirjoitti:

mitä eroo on rockabilyllä ja rebelillä??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu