talvi tekee tuloaan. Mitähän litkua sitä laittaisi autonovien tiivisteisiin, että ne ei jäätyisi kiinni?
millä ehkäisen ovien kiinnijäätymisen?
7
441
Vastaukset
- ike.
Ostat sellasen silikonituubin. (esim. Turtlewax) Vetäsee pari kertaa talvessa tiivisteet läpi niin ei enää jäädy kiinni.
Eikä tahraa.
Löytyy jokaisesta autotarvikeliikkeestä ja maksaa alle 5€. - TT-Citikka
Silikoniöljyä johonkin rättiin ja sitten käymään läpi tiivisteet tai sitten sellaisen silikonitikun kanssa tiivisteet läpi. Älä ruiskuta sumutinpullosta silikonia tiivisteisiin - voivat irrota kiinnityksistään.
- helpoin
ratkaisu:
Jätä ovet auki! - aseöljy
on ihan ok, tosin on kyllä vähän sotkuista...
muissa autoissa ovet jäätyvät kiinni tiivisteisiinsä kuin Wolkkareissa?
Itse olen ajanut ranskalaisilla nyt 22 vuotta ja vain kerran on kuskinpuoleinen ovi jäätynyt tiivisteeseen kiinni, toinen ei koskaan. Ikinä en ole mitään silikoneja tai muita töhkiä tiivisteisiin levitellyt. Autot ovat olleet taivasalla ympäri vuoden.
Tämä kysely on vain tiedon lisäämiseksi tarkoitettu, ei pottuiluksi. Kaverini ajaa jollakin isolla Wolkkarilla ja väittää tiivisteiden olevan vaahtokumia ja jäätyvän kiinni yhtenään.- Nissaneissa
sitroen kirjoitti:
muissa autoissa ovet jäätyvät kiinni tiivisteisiinsä kuin Wolkkareissa?
Itse olen ajanut ranskalaisilla nyt 22 vuotta ja vain kerran on kuskinpuoleinen ovi jäätynyt tiivisteeseen kiinni, toinen ei koskaan. Ikinä en ole mitään silikoneja tai muita töhkiä tiivisteisiin levitellyt. Autot ovat olleet taivasalla ympäri vuoden.
Tämä kysely on vain tiedon lisäämiseksi tarkoitettu, ei pottuiluksi. Kaverini ajaa jollakin isolla Wolkkarilla ja väittää tiivisteiden olevan vaahtokumia ja jäätyvän kiinni yhtenään.jäätyvät. Sisälle pitää mennä siitä ovesta jonka saa auki. Kiva muuten könytä tämmöisen Tony Halmeen kokoisen äijän takaovesta kuskinpaikalle. No ei siinä toimi kyllä lukotkaan.
- on vahata
tiivistettä vasten tulevat pinnat niin ei tarvi lotrailla koko talvea
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762040Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361716Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi91375Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591180Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241173Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161026- 60950
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58942