elikkäs.. mä en oo hirveen innokas nyppimään kulmakarvoja, enkä TAVALLAAN osaa. :P [kuulostaa ehkä hassulta..] mut olisin ottamassa kulmalävistyksen...
Mut pitääks mun ensin nyppii kulmakarvoja jätkevämmän näkösiks,
vai nyppiikö e lävistäjä siitä kohtaa vai miten homma menee..??
kasvaako koru pian ulos..?
ja, SATTUUKO SE PALJON? vaikka kipu on henkilö kohtaista, kertokaa vähän tunnelmianne..!!
hei tässä pikku pulma uudesta läväristä..???
9
731
Vastaukset
- mewwy
lävistäjä niitä nypi. ihan itse täytyy tuo homma hoitaa... se on sitte ihan itsestä kiinni kuin siistinä ne omat kulmat haluaapi pitää ja näyttääkö se koru siinä nätiltä.
Koru voi kasvaa ulos, mutta kaikissa tapauksissa ei tietenkään niin käy. Kulma on yleisesti ottaen tosi herkkä paikka ja tulehtumis/uloskasvamisriski olemassa. Mulla kulman laittaminen ei sattunut yhtään, se on ehkä ollut kivuttomin kaikista lävistyksistä mitä mulla on ollut, mutta eipä se sitten koskaan kunnolla parantunutkaan sen 1,5 vuoden aikana jonka se tossa killui.- jooo
Niin, mullakaan se ei sattunut kuin ihan ihan vähän nipisti.Kaikista kivuttomin on ollu ottaa.
Tottakai se voi kasvaa ulos, ja kulmastahan se herkästi kasvaakin ulos.
Mulla on ollu kohta puoltoistavuotta tää kulmaläväri,eikä ole kasvanu ulos.:) - jooo
jooo kirjoitti:
Niin, mullakaan se ei sattunut kuin ihan ihan vähän nipisti.Kaikista kivuttomin on ollu ottaa.
Tottakai se voi kasvaa ulos, ja kulmastahan se herkästi kasvaakin ulos.
Mulla on ollu kohta puoltoistavuotta tää kulmaläväri,eikä ole kasvanu ulos.:)Niin ei tosiaankaan lävistäjä niitä kulmia ala nyppiin.:)
Ihan se on periaatteessa sama,että millaset sun kulmakarvat on.
Ja kyllähän niitä voi nyppiä sen lävärin otonki jälkeen.
- utkdllu
Kerkeät kyllä nyppimään niitä karvojasi myöhemminkin eikä haittaa vaikka reikä/toinen rei'istä sattuisikin tulemaan karvojen kasvualueelle.
- loppuelämän?
Nimimerkki utkdllu päästelee nyt kyllä palturia.
Kulmakarvoihin tehty lävistys tulee hyvin varmasti näkymään koko loppuiän. Reiän arpeen ei kasva uusia karvatuppeja eikä siis karvojakaan. Hyvällä onnella arpi voi jäädä pieneksi, pahimmillaan se voi kasvaa isoksi patiksi.
Minusta kukaan tervejärkinen ei pilaa kasvojaan arvilla. Meitä on moneksi, valitettavasti. Tietämättömiä pitäisi valistaa eikä huijata. - utkdllu
loppuelämän? kirjoitti:
Nimimerkki utkdllu päästelee nyt kyllä palturia.
Kulmakarvoihin tehty lävistys tulee hyvin varmasti näkymään koko loppuiän. Reiän arpeen ei kasva uusia karvatuppeja eikä siis karvojakaan. Hyvällä onnella arpi voi jäädä pieneksi, pahimmillaan se voi kasvaa isoksi patiksi.
Minusta kukaan tervejärkinen ei pilaa kasvojaan arvilla. Meitä on moneksi, valitettavasti. Tietämättömiä pitäisi valistaa eikä huijata.Vai että päästelen palturia, pointtihan oli se että niitä karvoja ei tarvitse nyppiä ennen lävistämistä eikä mahdollisista arvista ollut mtn puhetta. Tiedän kyllä että jos reikä/reiät tyrkätään karvojen kasvualueelle niin niihin kohtiin ei enää karvat kasva. Voisit harjoitella tuota luetun ymmärtämistä vai halusitko kenties vain päästä pätemään tjn?!
- ................
jos ei taho luonnistua tuo kulmien myppiminen niin mene kosmetologille nypityttään.. sitte on ite helppo alkaa pitää siistinä ku nyppii vain säännöllisesti ne muutamat karvat jotka kasvaa..
- `Tintsu
Maksaako se paljonkin se kosmetologi?? :D
- tanya
ei satu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 343986
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131899Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631364Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951296Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681185Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A51041- 47951
Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti333914Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥26911En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?39892