Vanhaa Westbamia mistä?

Mistähän saisin ostettua Westbamin The Cabinet ja A Practising Maniac At Work-levyt? www.amazon.de-sivulla ne olis myynnissä, mutta en osaa sanaakaan saksaa. Olen kyllä pettynyt Bam Bam Bam-levyn jälkeisiin tuotoksiin, jokin niissä mättää, en tykkää tuosta, että pitää lauleskella.
Osaako kukaan helppiä?
3241
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Nuo levyt on sen verran vanhoja ja marginaalikamaa, että löytyminen uutena suomesta tuntuisi aika utopistiselta. Ehkäpä jostain divarista saattaisi löytyä käytettynä.

Sitten taas ulkomailta, kuten esim tuolta Amazon.de:stä tilattaessa vaadittaneen maksutavaksi luottokorttia.

Amazon.de:ä voit koittaa kääntää englanniksi babelfishillä http://babelfish.altavista.com/

Äänestä

Itse kuitenkin luokittelen ne keskinkertaisiksi tekeleiksi, eivät yllä "Bam x3" tasolle. Paras technobiisi on "Club Canossa", jota ei ole koskaan Suomen ultralyhyillä aalloilla soitettu.

Mitä mieltä olet toisesta Low Spirit-levy-yhtiön tähdestä, Marushasta? Koeta löytää ennemminkin Marushan "Raveland"-levy, naisellinen vastine "Bam Bam Bamille"!!

Äänestä
  • Raveland löytyy multa, ja on hyvä. :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Westbam-girl kirjoitti:

Mistähän saisin ostettua Westbamin The Cabinet ja A Practising Maniac At Work-levyt? www.amazon.de-sivulla ne olis myynnissä, mutta en osaa sanaakaan saksaa. Olen kyllä pettynyt Bam Bam Bam-levyn jälkeisiin tuotoksiin, jokin niissä mättää, en tykkää tuosta, että pitää lauleskella.
Osaako kukaan helppiä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu