Meinasin tarjoutua paikalliselle kukkapuutarhalle joulusesongiksi töihin, pitäis laittaa palkkatoivomus...aikaisemmissa duuneissa saamaani tuntipalkkaa tuskin voi tarjota 12€/h tapahtumantuotannossa?!!
puutarhatyöntekijän palkka ?!
3
3218
Vastaukset
- Nimetön
En tiedä noista sesonkihommista,mutta 7 euroa tähän mennessä tuntipalkka ollut meikäläisellä. Nyt myyjänä Agrimarketilla,palkka n.1300 eur/kk.(puutarha/rautapuolella).Pääkaupunkiseudulla tietysti liksat vähän suuremmat?
- on heikot
palkat olit sitten maalla tai kaupungissa. Olen puutarhuri mutta teen ihan muita töitä juuri siksi, että tuo 7€ on niin heikko palkka ruumiillisesta työstä. Toimistotätinä sain ilman koulutustakin sen 12, josta nostettiin kohta 13euroon.
- seurakunnalla vissiin parem...
on heikot kirjoitti:
palkat olit sitten maalla tai kaupungissa. Olen puutarhuri mutta teen ihan muita töitä juuri siksi, että tuo 7€ on niin heikko palkka ruumiillisesta työstä. Toimistotätinä sain ilman koulutustakin sen 12, josta nostettiin kohta 13euroon.
yli välitysfirman kautta yksityisellä ja 8,40e parempi kuin suoraan olevalla
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762134Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361756Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi111479Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2341253Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu611234Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161072Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv59993- 60975
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja103675