god is gay!!!

voidaanko grunge luetella punkin alaksi?
4504
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

iha sama, ma luettelen public enemyn, NWA:n, boogie down productionin ja parisinki punki alaseks eli joo

Äänestä
  • Minä en luettelisi Public Enemyä, Parisia tai vastaavia punkiksi millään muotoa. Ei se että on "poliittisesti valveutunut" tarkoita sitä että on punkin kanssa mitään tekemistä.

    Punk: Attitude dokumentin suurin virhe oli muuten se että se pyrki niputtamaan suunilleen kaiken maan ja taivaan väliltä punkiksi.

    Beastie Boysin luettelisin kuitenkin ehdottomasti punkkiin liittyväksi ilmiöksi.

    Ja grunge on ikäänkuin punkin ottopoika.

    Äänestä

  • Millä perusteella luokittelet rapin punkiksi?

    Äänestä

grungehan on virallisesti punkin alagenre.

stay away, god is gay.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Män kirjoitti:

voidaanko grunge luetella punkin alaksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu