mattapintainen kosteusvoide

elikä mul kiiltelee lähinnä t-alueen iho silleen ärsyttävästi et joudun vähän välii taputtamaan puuteria peitääkseni kiiltokohdat.Haluisinkin tietää,mikä kosteusvoide jättäis ihnpinnan mattaiseksi koko päiväksi mutta myös samalla kosteuttais ihoa varsinkin kun talvi on tulos.
-kiittää vastauksista-
71423
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Niin, Yvessillä on ainakin "Matta kosteusvoidetta" jota olen itse nyt kokeillut jo pari kuukautta, ja olen ihan tyytyväinen. Tosin tämä kosteusvoide on todella kevyttä, eli jos ihossasi on talvisin jotain tosi kuivia kohtia niin varmaan olis tuon lisäksi joku täsmäkosteuttaja hyvä. Tai kosteutusnaamio kerran-pari viikossa?

Anyway, tämä kosteusvoide ainakin vähentää naamani rasvaista kiiltoa huomattavasti, mutta sehän ei tarkoita, että se sinulla toimisi...

Äänestä

Minulla ainakin toiminut tosi hyvin tuo vichyn normaderm-sarjan seka-rasvaiselle iholle tarkoitettu kosteusvoide! Pitää todellakin ihon mattapintaisena koko päivän. Meikin alle ei kylläkään paras vaihtoehto. Itse en ole tarvinnut meikkivoidetta ollenkaan kun olen tätä käyttänyt!=)

Äänestä

Itse ostin tuossa kaupasta Erisanin geelivoiteen, ja olen kyllä todella tyytyväinen hinta/laatusuhteeseen. Levittyy hyvin, sopii hyvin herkällekin sekaiholle ja jättää mattapinnan. Suosittelen!

Äänestä
  • minkä hintainen toi voide on?

    Äänestä

  • ... kirjoitti:

    minkä hintainen toi voide on?

    Maksoi muistaakseni 5e. ja sai ihan tavallisista ruokakaupoistakin.

    Äänestä

osta herbinan purkki. Lupaa tehdä ihon mataksi ja myös tekee sen. Aivan ykkössuosikkini kalliisiinkin verrattuna.

Äänestä

Olin pitkään kärsinyt samasta ongelmasta, ja sitten löysin täydellisen matta-kosteusvoiteen -Espanjasta harmi vain. Merkki on Kiko, ja voiteen nimi on mat fluid, moisturizing & matifying fluid. Hinta oli jotain 11 e. Aivan täydellinen meikin alla, imeytyy hetkessä ja tekee ihosta sametinpehmeän. Tietääkseni Kikoa myydään Espanjassa, Italiassa ja Saksassa ainakin et jos tulee reissattua niin kannattaa kokeilla!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


salla kirjoitti:

elikä mul kiiltelee lähinnä t-alueen iho silleen ärsyttävästi et joudun vähän välii taputtamaan puuteria peitääkseni kiiltokohdat.Haluisinkin tietää,mikä kosteusvoide jättäis ihnpinnan mattaiseksi koko päiväksi mutta myös samalla kosteuttais ihoa varsinkin kun talvi on tulos.
-kiittää vastauksista-

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu