elikä mul kiiltelee lähinnä t-alueen iho silleen ärsyttävästi et joudun vähän välii taputtamaan puuteria peitääkseni kiiltokohdat.Haluisinkin tietää,mikä kosteusvoide jättäis ihnpinnan mattaiseksi koko päiväksi mutta myös samalla kosteuttais ihoa varsinkin kun talvi on tulos.
-kiittää vastauksista-
mattapintainen kosteusvoide
7
1074
Vastaukset
- Dragon
Niin, Yvessillä on ainakin "Matta kosteusvoidetta" jota olen itse nyt kokeillut jo pari kuukautta, ja olen ihan tyytyväinen. Tosin tämä kosteusvoide on todella kevyttä, eli jos ihossasi on talvisin jotain tosi kuivia kohtia niin varmaan olis tuon lisäksi joku täsmäkosteuttaja hyvä. Tai kosteutusnaamio kerran-pari viikossa?
Anyway, tämä kosteusvoide ainakin vähentää naamani rasvaista kiiltoa huomattavasti, mutta sehän ei tarkoita, että se sinulla toimisi... - mie
Minulla ainakin toiminut tosi hyvin tuo vichyn normaderm-sarjan seka-rasvaiselle iholle tarkoitettu kosteusvoide! Pitää todellakin ihon mattapintaisena koko päivän. Meikin alle ei kylläkään paras vaihtoehto. Itse en ole tarvinnut meikkivoidetta ollenkaan kun olen tätä käyttänyt!=)
- Catti
Itse ostin tuossa kaupasta Erisanin geelivoiteen, ja olen kyllä todella tyytyväinen hinta/laatusuhteeseen. Levittyy hyvin, sopii hyvin herkällekin sekaiholle ja jättää mattapinnan. Suosittelen!
- ...
minkä hintainen toi voide on?
- Catti
... kirjoitti:
minkä hintainen toi voide on?
Maksoi muistaakseni 5e. ja sai ihan tavallisista ruokakaupoistakin.
- herbinan purkki
osta herbinan purkki. Lupaa tehdä ihon mataksi ja myös tekee sen. Aivan ykkössuosikkini kalliisiinkin verrattuna.
- UK
Olin pitkään kärsinyt samasta ongelmasta, ja sitten löysin täydellisen matta-kosteusvoiteen -Espanjasta harmi vain. Merkki on Kiko, ja voiteen nimi on mat fluid, moisturizing & matifying fluid. Hinta oli jotain 11 e. Aivan täydellinen meikin alla, imeytyy hetkessä ja tekee ihosta sametinpehmeän. Tietääkseni Kikoa myydään Espanjassa, Italiassa ja Saksassa ainakin et jos tulee reissattua niin kannattaa kokeilla!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1751972Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361698Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81324Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241146Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu561142Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151017- 59927
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57912