Poistetaan työttömyys

Eikö kaikki työttömät voisi tappaa itsensä vapaaehtoisesti niin työttömyys poistuisi kertaheitoilla ?
5368
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Oletpa typerä. Ei kaikkien kannata tappaa itseään, vaan jos vaikka 97% tappaisivat itsensä, loput 3% työllistyisivät haudankaivajina, arkkutehtailijoina, muistokukkasten tekijöinä, jne.

Äänestä
  • tulisi

    Äänestä

mitäs jos ammuttaisiin työllisiä niin työpaikkoja vapautuisi

Äänestä

Jospa tapettaisiinkin työssäkävijät, niin tulisi paljon avoimia työpaikkoja?

Äänestä

työttömiä tulisi aina vain lisää kunnes ei olisi ketään jäljellä. Ensin loppuisi työvoimatoimistoista työ, sitten sosiaalitoimistoista, kaupoista loppuisi asiakkaat pikkuhiljaa. Kuten nytkin kyllä käy kun työttömillä ei ole sitä niinsanottua "ostovoimaa". Pystyyn kuolee koko Suomen maa tässä kohta. Työpaikat sulkevat ovensa kun kauppa ei käy ja rakentaakaan ei kohta tarvitse kun kukaan ei kuitenkaan muuta ja osta taikka vuokraa asuntoja kun ei ole millä ostaa taikka vuokrata.

Saat kuule sitten sinäkin työssäkäyvä maistaa omaa lääkettäsi ja ampua, taikka jollakin muulla tavalla hävittää itsesi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


idealisti kirjoitti:

Eikö kaikki työttömät voisi tappaa itsensä vapaaehtoisesti niin työttömyys poistuisi kertaheitoilla ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu