kertokaas miten saa parhaiten upean kiillon värjättyihin tummiin hiuksiin? On varmaan olemassa jotain suihkeita jne? Entä vanhat kotikonstit: kananmunat jne tehoavatko? :P Itselläni kiiltää jo itsessään jonkin verran mutta haluaisin lisää kiiltoa :)
kiiltoa hiuksiin
kiiltokutri
52681
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Laita hoitoaine kehoituksen mukaan pyyhekuiviin hiuksiin ja anna vaikuttaa..huuhtele haalealla ja lopuksi niin kylmällä kuin suinkin voit! Tämä sulkee hiussuomut ja hiuksista tulee kiiltävämmät.
Viimeinen huuhtelu viileällä/kylmällä etikkavedellä, kiillottaa - huuhtoo kalkkijäämät.
Kanamunasta käytetään vain keltuainen hiushoidoissa, valkuainen jämähtää kauheaksi mössöksi lämpimässä vedessä.
Oliiviöljyllä olen hoitanut hiuksiani, puhumattakaan kampaamoista ja marketeista ostetuista hiushoidoista.Saunaan en ikinä mene tukka paljaana!!
Ja kiiltosuihkeethan on keksitty...
Kiiltoa saat tukkaasi miksaamalla muotoilutuotteesi sekaan kiiltoseerumia. Esim. Matthew Jamesilla on aivan ihana kiiltoseerumi. Antaa ihanan kiillon. Päälle suihkuttelen itse vielä Goldwell Lc2 kiiltosuihketta.
vaikka ja minkälaisia kiiltosuiskeita.
Sunsilkin ja Doven tuotteet ovat kuulemani mukaan hyviä.
Eli eikun kaupan hyllylle vain.
Tokihan voi mennä kampaamostakin ostamaan, jos rahaa on, mutta uskon että kaupanhyllyltäkin löytyy hyviä, asiansa ajavia tuotteita. :)
..katso edelliseltä sivulta,kiiltoa hiuksiin/kotitekoinen pv 18.10.....ON TEHOKAS
tekee hiuksista yliluonnollisen kiiltävät. kantsii kokeilla, hinta n. 25€