Kertokaas, miehet, miksi sihteerikön tulee olla juuri se blondi? Olisi ihan oikeasti kiva kuulla perusteluja sille että blondit nostetaan jalustalle? Arvostatteko todella blondeja sihteerikköjänne vai ovatko he vaan toimiston koristuksia, joista on kiva kehustella kavereille?
miksi juuri blondit?
9
1380
Vastaukset
- taianomainen
Mutta brunetethan "pääsevät" naimisiin noiden pomojen kanssa.Sehän on viel kivempaa! T:kade vanhapiika, osittain sihteeriduuneja tekevä
- heikkoutta
Vaaleus tuo mieleen heikkouden ja pehmeyden - ja miehet ovat vallanhaluisia - he haluavat olla määrääjiä ja luulevat vaaleiden olevan helppoja siinä suhteessa.
- Sovinisti Sika
Kun mies näkee suloisen naaraan herää hänessä suojeluvietti. Tätä suloista olentoa on suojeltava metsän muiden eläinten hyökkäyksiltä.
Kun nainen näkee komean uroksen herää hänessä vallanhalu. Uroksen on pakko syödä omenaa vaikka ei tekisi edes mieli.
- Asiantuntuja
Kuulkaa,98% niistä on tekoplondeja,ostakaa tekin väripurkki.
- vedestä
Saanen korjata hieman alentavaa suhtautumistanne:
ei ole olemassa 'sihteerikköjä' vaan sihteereitä. Heitä valmistuu mm. ammattikorkeakouluista (mm. Helia) neljän vuoden opiskelun jälkeen.
Mistä johtunee tämä 'toimiston koristus' tyyppinen suhtautuminen. Siksikö kenties, että sihteeri on yleensä nainen? Onhan työpaikalla muitakin naisia. Miksi siis sihteeri otetaan aina esille?
Nykypäivän sihteeri on ammattitaitoinen, kieli- ja viestintätaitoinen atk-taidot omaava henkilö eikä mikään turha kahvinkeittäjä niinkuin täälläkin näytetään ajattelevan.
On käsittämätöntä miten toisten ammatteja aliarvostetaan ja haukutaan. Itselleni ei tulisi mieleenikään haukkua muiden valintoja eikä yleistää ihmisiä tietyntyyppisiksi stereotyypeiksi. - kun blondeilla
on aina paljon hauskempaa kuin muilla;)
- lakitiede brune
Ehkä siksi kun Suomessa suurin osa naisista on blondeja ja tuo käsitys seksikkäistä sihteerikkö blondeista on jostain 50-60 luvun Hollywood filmeistä ja vitseistä. Ei ne ole tyhmiä ainkaan nykyään. Mitään viattomia avuttomia naistyyppejä ei enää ole ja tuskin on ollutkaan ei ainakaan työelämän parissa. Nykyään miehetkin ihailevat pystyviä ja älykkäitä naisia jotka osaavat olla itsenäisiä ja pärjäävät jopa miesten maailmassa. Myös Hollywood tuo nykyisin esille tätä uutta seksikästä, pärjäävää, älykästä naistyyppiä jotka ovat yleensä tummia.
Jos on luonteeltaan ns. blondi mikä käsittääkseni tarkoittaa tyhmää, huonosti koulutettua tai täysin kouluttamatonta ja seksiä alati ajattelevaan, niin heitä voit tavata lähiöbaareissa ja lähiö asuinalueilla, ovat yleensä kouluttamattomia, työttömiä, epätoivoisia pummeja.
Se miksi ehkä tummia kaunottaria ei ole sihteereinä voi johtua siitä koska monet tummat kaunottaret ovat ehkä lukeneet hieman korkeammalle kuin sihteeriksi. - vato retro
Naisen kuuluu olla blondi.
- nato mato
Naisen kuuluu olla tumma.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762134Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361756Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi111479Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2341253Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu611234Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161072Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv59993- 60975
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja103675