Olen kyllä ns."klassisen" pitkä,tumma komea mies ja osaan myös huomioida(ainakin tahdon paljon huomioida?:D) naista ja sosiaalinen ulosantikaan ei ole ihan tuppisuutavaraa..Mutta,ongelma on siinä että tämä tyttö on aiemmin seurustellut useamman kuukauden kaverini kanssa ja vähän pelottaa alkaa seurustelemaan tytön kanssa kun en tiedä millaiset standardit hänellä on.Siis jos kaverini (joka tosiaan aika supliikkimies eikä muutenkaan ole ruma hänkään) ei riittänyt,niin jotenkin pelottaa kuinka kauan hän jaksaa katsella minua sitten..? Ja kaikkihan tietävät että jos sulla on koko ajan pinnanalla tollanen jännitystila,niin et pysty olemaan sitäkään mitä yleensä olet vaan jännittää vielä enemmän :/
Paineet olla tarpeeksi hyvä?
6
1856
Vastaukset
- Paha Suvi
lakkaisit miettimästä joutavia?
Mikään ei ole elämässä eikä rakkaudessa varmaa, sun pitää vaan tarjota itses sellasena kuin olet ja katsoa kuinka pitkälle se riittää.
Älä vertaile itseäsi muihin, siitä tulee vaan paha mieli. Ja se on sitäpaitsi aivan turhaa. Et sä voi olla joku muu, miksi haluaisitkaan?
Joten tulta päin vaan ja lakkaa murehtimasta turhia! - ota huomioon
Jospa tyttö kyllästyi siihen, että kaverisi oli supliikki pelimies, joka katseli muita naisia jatkuvasti. Supliikkiudessa on omat vaaransa. Ehkä voisit kysyä kaveriltasi tai tytöltä, miksi tyttö jätti kaverisi. Siitä saisit ainakin selville, mistä hän ei pitänyt kaverissasi.
- Nuorimies84
että kuulema olivat liian erilaisia.Ei oikein vaikuttanut siltä että olisi halunnut edes muistella koko kaveria..Miten toi pitää nyt tulkita,että ei siis saa olla supliikkikaveri vai että ei saa katsella muita? Viimeisin noista on tietty itsestäänselvyys toimivassa parisuhteessa.
- käsittään
Nuorimies84 kirjoitti:
että kuulema olivat liian erilaisia.Ei oikein vaikuttanut siltä että olisi halunnut edes muistella koko kaveria..Miten toi pitää nyt tulkita,että ei siis saa olla supliikkikaveri vai että ei saa katsella muita? Viimeisin noista on tietty itsestäänselvyys toimivassa parisuhteessa.
Enpä haluais olla sun kaveri, jos heti ollaan entistä heilaa iskemässä. Ei taidakaan tämä mainitsemasi kaveri sitten kovin hyvä kaveri sulle ollakaan. Noh, kukin taaplaa tyylillään.
- Nainen25
Nuorimies84 kirjoitti:
että kuulema olivat liian erilaisia.Ei oikein vaikuttanut siltä että olisi halunnut edes muistella koko kaveria..Miten toi pitää nyt tulkita,että ei siis saa olla supliikkikaveri vai että ei saa katsella muita? Viimeisin noista on tietty itsestäänselvyys toimivassa parisuhteessa.
Joku nainen haluaa supliikki miehen, ja toinen ei. Se oli taatusti se pointti. Homman nimi on se, että ole oma ittes! Jokaiselle jotakin... Ja lakkaa vertaamasta itseäs muihin. Tuskin se tyttökään pohtii että joo... tolla toisella on kyllä nätimmät silmät... ja toisella paremmat hampaat...
- nainen 23v
noin ulkonäkökeskeinen? Mua ärsyttää miehet, jotka ovat komeita, eivätkä halua edes yrittää peitellä sitä, että tietävät olevansa komeita... Ei sitä omaa komeuttaan tarvi esille tuoda, kyllä se huomataan jos sellaista on.
Älä vertaa itseäsi kaveriisi. Heidän seurustelunsa epäonnistui, miksi siis yrittäisit olla ystäväsi kaltainen? Ei kukaan voi tietää mitkä ovat toisen standardit. Joskus niitä ei osaa nimetä itsekään, niin turha niitä on kenenkään yrittää arvailla. Tsemppiä vaan sulle ja sille naiselle ja muista olla pelkästään oma itsesi. Muun esittäminen paistaa läpi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762051Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361718Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi101389Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591187Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2251180Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161030- 60955
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58951