Onko isommat miehet yleensä kiinnostuneempia runsasmuotoisista naisista, vai kuvittelenko vaan? Usein näkee ns. hyvinmuodostuneen naisen rotevan miehen kainalossa. Onko siinä joku korrelaatio, että treenaava mies tykkää isoista muodoista, itsellään ja naisella. Itse oon tosi hoikka ja vähämuotoinen. Pitääköhän mun tottua ajatukseen, että hoikat mallipojat ovat musta kiinnostuneempia. Ei isommat, joistä mä siis tykkäisin. En tykkää mistään bodatuista miehistä, mutta isoluisemmista :)
Blondi kysyy koosta
11
1772
Vastaukset
- mies^
No bodarit ainakin näyttäisi tykkäävän erittäin paljon pienikokoisista, treenatuista naisista. En ole ainakaan itse nähnyt ko. miehillä ikinä isokokoisia naisia. Tuo kuitenkin johtuu varmaan vaan siitä, että tiukka treeni ja elämänkuri on paljon helpompaa ja mukavempaa, jos kumppani itsekin elää samalla tavalla. Muuten taas en usko että, miehen fyysisellä koolla on merkitystä siihen, millaisista naisista mies pitää. Osa miehistä vaan pitää hiukan runsaammista naisista, ei siinä mitään sen ihmeempää ole.
- V-tyylilläpä hyvinkin
Formuloidaanpa kysymys uudestaan.
"Korreloiko miehen oma ruumiinrakenne siihen millaisista naisista hän pitää?"
Eli mikäli minä ihmisen fysiologiaa yhtään ymmärrän, niin ruumiinrakenne itsessään ei kerro miehen naismieltymyksestä. Sen sijaan vastausta tulisi kysyä siltä, joka sen ruumiinrakenteen omaa eli mieheltä itseltään.
Mutta sen sijaan annan ohjeen: mene nyt ihmeessä sen KIINNOSTAVAN isoluisen miehen luo ja kerro mitä mieltä hänestä olet. Johan varmaan alat seuraa saamaan sinäkin. Eli onnea vaan :))- -laiha-
Joo ei saisi yleistää. Mutta olen tätä miettinyt ennenkin ja nyt viikonloppuna olin tilaisuudessa, missä näin kolme huomioni herättävää isoa miestä. Kaikilla oli suoraan sanottuna läskit vaimot.
Ei siis ole isoluista ihastusta. Ainakaan vielä...
- ..........................
siis tarkoittaa, lihavampaa, vai niinkuin iso tissistä ja silleen!
- Isoluinen
Mieluummin sopusuhtainen, mutta parempi muodoton laiha kuin rehevä lihava. Anorektinen laihuus taas on luku sinänsä ja en koskisi pitkällä tikullakaan.
T: 190/95 - jenna
taas et isot miehet seurustelee pienikokoisten naisten kanssa. Mun poikaystäväkin painaa 2krt enemmän kuin mä ja ite oon lyhyt ja pieni, ei mtn muotoja melkein ollenkaan ja se sanookin tykkäävänsä siitä et oon niin pieni :)
- namuli
Omalla kohdallani käy niin että itse ihastun isoihin miehen mittaisiin ja näköisiin miehiin, saavat toki salilla käydä, muttei olla bodatun näköinen. Mutta he eivät sitten kiinnostu musta :(
Musta kiinnostuvat kaikki hoikat, treenatut ja voisi kait sanoa "narsistit" (ulkonäön suhteen).
Itse olen todella naisellinen, todella muodokas (myös aika lyhyt), mutten missään tapauksessa treenattu hoikkeliini. - Sopivan kokoinen
Mieheni treenaa, ja on siis lihaksikas. Mittaakin löytyy n. 190cm. Painoa 107 kg. Ei mahaa, vaan ihanan timmi kaveri... :)
Hän on sanonut, että mitään todella pientä naista hän ei koskaan haluaisi. Hukkuisi vain hänen kainaloonsa, etenkin liian lyhyt. Mutta toisaalta hän ei halua ylipainoistakaan, vaan sellainen litteä vatsa miellyttää. Eli, ei liian pieni, mutta ei ylipainoinen. Ja liian pitkä nainen puolestaan näyttää hänen mielestään pelottavalta.
Itse olen 168 cm ja 58 kg. Sopivan passeli mieheni kainaloon. Minun kokoisiani naisia hänellä on suurinpiirtein ollut elämänsä varrella aikaisemminkin.
Pieniä naisia, siis sellaisia linnunluisia 155 senttisiä, ihailee mieheni paras ystävä. Ei reenaa, hoikka poika. - yksityiset alueet
isot tai pienet
rauhassa
tuijotukselta!
T:yksi meistä naisista, omansa näköinen ja kokoinen = Unique Design by Nature..- Isoluinen
Paksu villapaita on hyvä keksintö jos katseet satuttaa.
- -laiha-
Vastaus on siis kirkas: isot ei tykkää naisellisista muodoista, isot tykkää sopusuhtaisista, isot tykkää lyhyistä ja laihoista...
Tänään taas yksi hoikka trendipoika katseli sillä silmällä kapoisen pyöreitä reisiäni. Mutta ei, mä haluan pehmeän kimmoisaan syliin :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1367177Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1254971L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa674336TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a153483Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7242291Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3011773Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä231545- 671485
Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o91459Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581448