Sukkanauhaliivit

on kyllä paljon mukavammat kuin sukkahousut. Eikä sitten mitään kapeaa sukkanauhavyötä, joka ei kuitenkaan pysy kunnolla paikallaan, vaan mieluummin tukeva vyötärökorsetti niin vatsakin "katoaa". Myös korselettia olen kokeillut. Joustavat kreppisukat on mukavammat kuin tiukat nailonit. Siitä vaan kokeilemaan !!!
22510
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Minä olen hieman eri mieltä. Kyllä ne suk-
kanauha liivit on ihan hyvät. Ostat vain kun-
non tukevasta aineesta tehdyt. Ne sellaset
sex-shoppien viritykset on huonot. Kaikki
kun ei voi tai halua puristaa vatsaa sisään
(XL tai XXL koko) moneksi tunniksi. Ne kunnon
tukevat vanhanajan korseletit voi tietysti
olla silloin paikallaan. Sukista olen kanssasi
samaa mieltä. Kärki ja kanta vahvikkeet pitää
olla.
Mutta, kyllä sukkahousut jatkuvassa käytössä,
käytännön syistä on mukavemmat. Ne voi jopa
näkyä riisuuduttaessa yleisissä pukuhuoneissa
ja kukaan ei kommentoi pahemmin. Korsetista ja
sukista ei kokemusta vastaavissa tilanteissa.

Äänestä

ovat minun mielestäni kyllä mukavemmat, mut ne on niitä tunne juttaja

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ja pitkät sukat kirjoitti:

on kyllä paljon mukavammat kuin sukkahousut. Eikä sitten mitään kapeaa sukkanauhavyötä, joka ei kuitenkaan pysy kunnolla paikallaan, vaan mieluummin tukeva vyötärökorsetti niin vatsakin "katoaa". Myös korselettia olen kokeillut. Joustavat kreppisukat on mukavammat kuin tiukat nailonit. Siitä vaan kokeilemaan !!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu