Olen torniossa pari päivää. kannattaako jotakin käydä ostamassa haaparannasta, mikä siellä on edullista verrattuna suomeen?
Haparanda
6
1411
Vastaukset
- niisku
suoapko sieltä nuuskaa?
- hemmohoo
vain ja ainoastaan sätkäpaperia sekä pilsua
- kaikki
elintarvikkeet ovat halvempia kuin Suomessa. Siellä ei ole vielä EU-korotusta. Joka väittää vastaan niin kannatttaa tarkemmin vertailla niitä hintoja.
- saman todennut
kaikki kirjoitti:
elintarvikkeet ovat halvempia kuin Suomessa. Siellä ei ole vielä EU-korotusta. Joka väittää vastaan niin kannatttaa tarkemmin vertailla niitä hintoja.
jos esim.20€ ostat tavaraa/ruokaa hapitsun puolelta niin saat paljon enemmän kuin suomen puolella..
Moni tuote on paljon halvenpi kuin suomessa.taas ehkä pesuaineet ja pyykinpesuaineet kalliimpia kuin suomessa.. - tosissaan tossissaan
saman todennut kirjoitti:
jos esim.20€ ostat tavaraa/ruokaa hapitsun puolelta niin saat paljon enemmän kuin suomen puolella..
Moni tuote on paljon halvenpi kuin suomessa.taas ehkä pesuaineet ja pyykinpesuaineet kalliimpia kuin suomessa..ollan huomattu mekin täl ruotsin puolella,,,et köyhiäme vissinkin ollan verrattu suomi rakas naapurimaa,,,euron verrattu niin ei riitä kruunu pitkälle,,,vaikka ois ALE niin tuntuu että kannattaa ajella Luleån shoppailemaan kun siell on niin paljon halvempaa,,ei raski osta juuri mitään suomesta...mut on teillä paljon parempaa leipäääosastoja,,,,,jne..ja nyt halvempaa väkevää viina...onmeillä hyvä asuaa täs rajalla ja saada molemitten maiden edut!!! hymy talvi
- Esa
Tankki kannattaa loroottaa täyteen haaparannan preemillä. Välissä joka 10snt halvempaa kuin suomessa yleensä kuitenkin joku 2-4snt ero litralta. Tietenkin jos on diesel auto niin sitten tankki täyteen ruotralaista vihreää poltto-öljyä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762051Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361718Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi101389Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591187Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2251180Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161030- 60955
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58951