Että mitä sieltä on oiekin tulossa...100 euron korsetti tuli tilattua, mutta tuntuu ettei täällä ole muutakuin huonoa makua jäänyt tilaajien ja asiakkaiden suihin, koko firmasta!?
Apua! Minulle kyllä luvattiin, vaikkakin itsekin mietin tämän Johannan nihkeyttä vastailla asiakkaansa tekstiviesteihin ja maileihin, niitä sai aina odottaa pari päivää! Mahdanko odottaa jo viikolle 45 luvattua korsettiakin monia ylimääräisiä viikkoja?
Kertokaa nyt jotain positiivistäkin, mutta realistista = )
Minä en pitänyt Rorasahin tuotteista, ei ollut minun malliani ja olivat kalliimpiakin. Bellemodesteen ei tällä haavaa varaa = (
Apua! Minulle kyllä luvattiin, vaikkakin itsekin mietin tämän Johannan nihkeyttä vastailla asiakkaansa tekstiviesteihin ja maileihin, niitä sai aina odottaa pari päivää! Mahdanko odottaa jo viikolle 45 luvattua korsettiakin monia ylimääräisiä viikkoja?
Kertokaa nyt jotain positiivistäkin, mutta realistista = )
Minä en pitänyt Rorasahin tuotteista, ei ollut minun malliani ja olivat kalliimpiakin. Bellemodesteen ei tällä haavaa varaa = (
Vastaukset 13
Vanhimmat
siinä puljussa.Huono hinta/laatusuhde ja palvelu,et semmosta.Ensimmänen tilauskerta jäi viimeiseksi, niin lumppumainen ja risa oli tilaamani vaate.Rahat sain sentään takaisin...
Tilaus ei kohdallani hoitunut ihan niin hyvin kuin olisi voinut toivoa. En menisi tilaamaan Old Ravenista mitään customia ilman, että varaa ylimääräista aikaa mahdollisesti pieleen ymmärretyn tilauksen korjaamiseen. That said, 100 euron korsetiksi tilaamani on kyllä kohtuullisen hyvälaatuinen (muutamia langanpäitä sai katkoa ja koristekuvion leikkauksessa on pieni lipsaus) ja on kestänyt oikein hyvin paritkin bileet. Materiaalit tietenkin vaikuttavat kestoon myös.
Itse sain yleensä vastaukset kyllä kohtuullisessa ajassa, ja korjauksessakaan ei ollut ongelmia. Old Raven ei ehkä ole ihan ensiluokkainen pulju, mutta ei kyllä vaikuttanut ala-arvoiseltakaan.
Itselläni ei ole pahaa sanaa sanottavana.. Tilaus tuli milloin pitikin, ja palvelu oli ystävällistä. Korsettiinkin olin, ja olen edelleenkin hyvin tyytyväinen. Saattaa olla että sattui vaan hyvä tuuri kohdalle, mutta niinkin siis saattaa käydä :)
Itse olen tilannut pari korsettia Old Ravenista, eikä ole kyllä valittamista ollut. Ovat olleet hyvin ommeltuja, ja ovat kestäneet hyvin. Palvelu oli enemmän kuin ystävällistä ja ripeää.
Pienessä firmassa tietysti sattuu ja tapahtuu kaikenlaista kun on vain muutama ihminen vastaamassa puljusta. Voithan palauttaa korsettisi ja saada rahat takaisin, jos et sitten ole tyytyväinen siihen. Toivottavasti tulee ajallaan, odottelu on vmäistä..
Oli tosi positiivista kuulla, että minulla on edes mahiksia saada jotain käyttökelpoista = ) Ymmärrän kyllä, että porukka jakautuu aina kahtia, mutta kyllä 100 euroa on aika paljon, jos sen lähettää ihan sutasta ja sekundasta.
Niillä oli kyllä ihan kivoja vaatteitakin, mutta vaatteista kommentit olivat erityisen huonoja, joten taidan jättää väliin.
tilasin sieltä PVC-housut.. ystävällistä palvelua, ja housut sain suunnilleen sovitussa toimitusajassa.
oon myös just tilannu old ravenilta vanhojentanssipuvun... kaikista negatiivisista kommenteista huolimatta odottelen positiivisin mielin :)
informoi miten kävi
itse olen kahdesti tilannut tuolta, ja nyt on yksi tilaus tulossa.
itse olen hyvin tyytyväinen ollut tuotteisiin ja palveluun. yhteydenpitokin on ollut kiitettävää, vastaus on tullut aina seuraavana päivänä, tai viimeistään kahden päivän päästä.
enemmän pidän old ravenin palvelusta, kuin esim rorasahin. kaksi kertaa sinne täytyi viestiä laittaa, että lähettäisi tilitiedot, ja nyt olen meseen laittanut viestiä ja monta viikkoa sitten lähettänyt kysymyksen sähköpostitse että milloin olisi määrä saapua; ei mitään vastausta.
multa on kerran huijattu rahat kun olen mittatilustyönä tilannut, siksi tuo rorasahinkin käytös ottaa aivoon.
Eli old ravenista mulla ei ole muutakuin hyvää sanottavaa. =)
Tämä on suoraan Rorasahin Faq-osiosta:
"Pitkä toimitusaika ja viivästymiset ovat välttämättömiä kun vaatteita tekee vain yksi henkilö ja lopputulos on muutakin kuin vain "vähän sinne päin". Jokainen maksettu vaate toimitetaan ihan varmasti. Kannattaa lukea myös Tilaus-sivun tiedot."
Ja tämä:
"Sähköposteja tulee paljon ja aikani niihin vastaamiseen on rajallinen, suurin osa ajasta menee ompelemiseen. Vastaaminen siis saattaa kestää pitkäänkin. Lisäksi kannattaa ottaa huomioon, että sähköpostit eivät välttämättä saavu koskaan perille suuntaan tai toiseen (tätä ongelmaa on ollut aikana luukku.com- ja jippii.fi-sähköpostien kanssa)."
Tilinumero taas näkyy Tilaus-osiosta. Joten kannattaa tutustua hieman sivuihin ennenkuin valittaa.
...mutta siellä sivuilla lukee myös että ircin ja mesen kautta on nopen tapa saada yhteys. molempiin olen jättänyt viestin, ei vastausta. tiedän kyllä että ompelijalla on kiirettä jne, mutta kuten jo aikasemmin sanoin, multa on kerran huijattu rahat, ja toista kertaa en halua tulla huijatuksi.
myönnettäköön että rorasahissa asiakaspalvelu on välillä vähän tylyn oloista ja hidasta. Vaatteet kuitenkin tulevat :) Itse olen ollut erittäin tyytyväinen rorasahin vaatteisiin. Minusta goottivaatteissa tärkeää on istuvuus joten aion sieltä jatkossakin tilata.
Ajattelin kertoa kokemukseni: Parempi old ravenista kuin rorasahista! Rorasahin vaatteitra saa odottaa puolisen vuotta tilauksesta, vaikka puhe on parista kuukaudesta, ja tämä neiti ihminen (Jenny) on erittäin tyly. Minulla on vaatteita sekä old ravenistä että rorasahista. Old raevnin vaatteet ovat mukevampia päällä, kuin rorasahin. Ensinnäkin: Rorasahin paidat ovat liian lyhyita, ompelujälki on valitettavan huonoa ja "sametti" on ohutta kuin mikä. Kaiken lisäksi vaatteista peritään huikea hinta.
Ikävä kyllä en enää koskaan tilaa rorasahista mitään.