Missä kuntonyrkkeilyä naisille?

Emma

Moi, haluaisin aloittaa kuntonyrkkeilyn, nimenomaan naisten kuntonyrkkeilyn. Missä voisi aloittaa pääkaupunkiseudulla? Entä vaatiiko peruskuntoa?

3

1596

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • x-x-x-x

      Tapanilan Erä. www.tapenyrkk.com. Maanantaisin pelkkä naistenryhmä.

      • käyn

        itse Ylä-Tikkurilan Kipinässä...Se on ihan iältään laidasta laitaan..Naisten treenit on tiistaina (klo 17.00-18.30) ja perjantaina (klo. 18.00-19.30) --> Eli messiin vaan jos vähääkään kiinnostaa. Voi tulla vaikka vaan pari kertaa kokeilemaan, pääasia että saadaan lajiin uutta verta! ;)
        Tapio Pakkanen järjestelee sitä hommaa..


    • vielä sitä

      että ei mitään hirveetä kuntoa tarvitse. Siinä mennään niinkuin oman kehon mukaan, ja sen mukaan ohjaajat toimivat...Kyllä siellä kunto kasvaa itsestään...Minä taisin laihtua 5-kiloa ensimmäisen vuoden aikana...Ja lihasmassa kasvoi huikeasti... Mutta joo messiin vaan! :D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      120
      10316
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5030
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      42
      2221
    4. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      105
      2058
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      26
      1924
    6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1591
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      41
      1402
    8. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      25
      1010
    9. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      31
      1001
    10. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      54
      977
    Aihe