rakastamme toisiamme...mitä teemme..olen itse vapaa...
löysin onnen
hän on vaan varattu
71185
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
antakaa tunteiden viedä...
Varattu oli hän juu... ja minä itse vapaa. Mutta eipä hän luopunut tyttöystävästään. Lisäksi vielä vaihtoi nickiä ja saalistaa täällä edelleenkin.
Tyttöystävä on ja pysyy kuvioissa, mies vain hakee aina uutta seksiseuraa. Sikäli rehellinen, että profiilissaan ilmoittaa olevansa varattu, ja etsivänsä salaista rakastajatarta, jonka kanssa voisivat tyydyttää toisensa aina halutessaan... jne.
Herrajestas, jätkä on kolmevitonen ja jaksaa tätä samaa hommaa pyörittää ainakin viime vuoden lopulta asti. Ihmettelen vaan, miksi on vakisuhteessa jonkun kanssa, jos jatkuvasti pitää uutta seksipartneria hakea??
minä tiedän eräitä, jotka ovat tehneet tuosta elämäntavan itselleen. Ei hetkiksi, kuukausiksi, vuosiksi vaan vuosikymmeniksi.
Toki jokainen elää tavallaan ja kantaa siitä vastuun. En lähde moralisoimaan ketään. Tiedän mitä ympärillä tapahtuu, en sulje siltä silmiäni. Mutta olen uskollinen omille "vanhoillisille" periaatteilleni, Yksi kerrallaan ja toisen omaan ei kosketa. Minä olen minä ja sinut itseni kanssa.
Pitkällä tikullakaan.
Jos varattu on valmis sinun kanssasi, niin on sitä myös muiden. Tulevaisuus ei tuollaisen kanssa kovin ruusuista ole.
AIVAN naulan kantaan! Varattu saa kyllä sinut tuntemaan itsesi ainoaksi oikeaksi, mutta hän tyydyttää vain itseään. Ja mieluusti vaimolta salassa. olet harrastus hänelle. Eropuheet yms. ovat täyttä liirumlaarumia. Älä tee sitä virhettä, älä mene siihen mukaan.
Samaa mieltä edellisen kanssa, ei tikullakaan, ei vaikka tuntuis sydämessä mitä, se on harhaa !!
Minäkin ihastuin täällä mieheen joka poistin profiilin kun tapasin paikkakunnaltaan naisen mutta meidän yhteydenpito jatkuu hänen toisella profiililla!! Luulen ettei mies tiedä mitä haluaa..mutta aika näyttää, harmi vain ettei tuo paikakunnan nainen tiedä ettei ole ainut...
..tulipas nopeasti kirjoitettua niin virheitä(Sori)eli siis mies poisti profiilinsa kun tapasi naisen (varmaan nainenkin on poistanut)mutta pidämme yhteyttä edelleen...ja välillämme kipinöi!!