kauan sitten soinut laulu telkkarissa joka tuli muutama vuosi takaperin uudetaan vaan nylon beatin esittämänä...siinä joku poika lähetti lehmän jonka otassa oli muistaakseni huulen jälki...tai jtn :D aina kun mä maitoo juon...kirjeitä en osaa kirjoittaa...panen maitoa tulemaan :)
AINA KUN MÄ MAITOO JUON
4
3516
Vastaukset
muistaakseni meni jotenkin näin:
"aina kun mä maitoo juon muistan sut ja hetken tuon
panit maitoo tulemaan.."
en muista sanoja kokonaisuudessaan..mutta hauska mainos täytyy myöntää..- vanha vetäjä
Aina kun mä maitoo juon, mä muistan sut ja hetken tuon.
Sä sanoit mulle näkemiin - lähdit maalta kaupunkiin.
Mä sanoin sulle: terve vaan, en kirjeitä osaa kirjoittaa,
silti sut mä muistan aina vaan - panen maitoa tulemaan.
Hyvä Valion mainos!
- nassukka
Valiolla oli jo 80-tai 90-luvulla tämä kappale mainoksessaan, silloin siinä oli muistaakseni nuoret mies ja nainen, nainen lähti kaupunkiin ja salskea nuorukainen jäi maalle. Nainen istui linja-autossa ja laulo tuota kappaletta, mies vastaavasti lauloi heinäpellolla. Sit siinä tais olla maitoauto ja tyttö palas maalle. En muista enää tarkasti mainoksen kulkua, mutta yhdyn muidenkin toteamukseen, kyseessä on yksi legendaarisimmista mainoskappaleista. Ainakin jää päähän soimaan, viellä nyt vuosienkin jälkeen tuli heti mieleen!
- Anonyymi
Suomessa tehtiin 80-luvun alussa todella hyviä kansainvälisen tason mainoksia ja mainosmusiikkia. Ja tää Valion mainos on yksi minunkin suosikeistani, ehkä just osin hyvän musiikin takia. Musa oli tässä tapauksessa käännösiskelmää, pohjaa John Denverin Thank God I’m a Country Boy iloiseen kantriralliin.
Valiolla on muuten youtubessa mainio kanava, jossa pääsee fiiistelemään muitakin vanhoja klassikkomainoksia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2327087IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its1653710- 1711775
Vihjeitä kaivatusta
Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)721595- 701134
- 1261091
Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61017Lieksa missä syy?
Kun viranhaltijat irtisanoutuu tehtävistä? Museonjohtaja irtisanoutunut. Sivistysjohtaja lähtökuopissa ja Lieksan Kiinte127923Martina Jeopardyssa
Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy205904- 102863