System Of A Down

...EI ole metallia.jos on niin jotain ihan pehmosta.peräti pehmorokkia? liittykää tähän mielipiteeseen!
111000
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Vitut liityn...

Ei, jumalauta, aina jaksais näitä äidin pikku mussukoiden ulinoita.

Eikö tänne vois perustaa yhden topicin johon jokainen "Nasgullikka93" vois avautua mistä nyt milloinkin haluaa.

"Ei oo tarpeeks UG!"

Äänestä

vähän esim. albumista jne. Varhaisempi tuotanto oli alternative metallin ja hard rockin risteytys, nykyiset tosin ehkä enemmän taipuu rokin puolelle.

Äänestä

En itsekään pidä tätä hetkeäkään metallina...

Äänestä

Tämä System... ei ole metallia nähnytkään.

Äänestä

Onko sillä väliä,mitä tyylilajia SOAD edustaa?Eikä sitä voi edes kunnolla sanoa,sillä bändi yhdistelee hyvin paljon erilaisia tyylejä.Ja kyllä SOADin soitanta minun mielestäni kumpuaa metallisesta pohjavireestä.Eli kyseessä ei todellakaan ole pehmorock-yhtye,kuunteleppa vaikka semmoinen kappale kuin Cigaro(Mezmerize-levy).En tosin tiedä oletko kuullut muita kuin näitä single-biisejä,jotka kieltämättä ovat hieman popimpaa/rockimpaa kuin muu materiaali.

Mutta onko oikeastaan väliä,mitä musiikkilajia mikin yhtye edustaa?Eikö pääasia ole se,että nauttii musiikista?Kovan luokan puritanismi ei ole mielestäni hyvästä.Hyviä fiiliksiä voi saada sekä kovasta trashmetallista että herkästä konepopista.

Äänestä
  • Olen täysin samaa mieltä!
    Löysin SOADin oikeastaan vasta pari vuotta
    sitten pikkusiskoni kautta,lähinnä pakkosyöttöähän se oli,mutta tyylien yhdisteleminen ja omaperäiset erikoiselementit olivat juuri ne jotka kolahtivat.Lisäksi sanoitukset ovat loistavaa vittuilua vähän kaikille,vaikken yleensä edes lyriikoista niin perusta.
    En tunne olevani yhtään sen huonompi metallisti,vaikka SOADia kuuntelenkin!Ja arvatkaa mitä,pidän myös muutamista Kornin piiseistä ja kuuntelen aika ajoin myös Beatlesia...Mutta pyydänkö sitä anteeksi?NO E!

    Äänestä

Mitäs v**** nämä biisit sitten ovat?

Jet Pilot
X
Psycho
Innervision
B.Y.O.B.
Cigaro
This Cocaine Makes Me Feel Like I´m On This Song

Blast-beat onkin niin tyypillinen pehmorokin piirre...

Äänestä
  • Luulisi S.O.A.D.:ia kuulleiden ymmärtävän, ettei se edusta mitää tiettyä genreä, vaan yhdistelee vähän kaikkea. Yksi yhdistellyistä elementeistä on kyllä metalli, mutta en minä tuota levykaupan metallihyllyyn laittaisi myyntiin.

    Äänestä

minä en tätä kyllä oikein metallina osaa pitää. Tulee vaan joku "nuu metal" mieleen ja sehän ei metallia ole.

Äänestä

Kalmaneiti666 on luultavammin tommonen n.11-16v.
Gootti(khih) joka diggailee Bodomia ja pitää it-
seään niin helvetin fiksuna..Sen kertoo jo Gootti-
palstalle kirjoittamansa viesti että The Crow
on ihana.

Muhah. Hah. Bodom on kaupallista paskaa, Crow
on kaupallista paskaa josta lypsetään vieläkin
lisää paskaa,vrt. tv-sarja ja leffojen
jatkikset..

Äänestä

Jos on kuullut uuden biisin "Hypnotize" ei voi vielä sanoa mitään. Kovimmat biisit on "B.Y.O.B.", "The Prison Song", "Suite-Pee", "Cigaro", "F**k the System" ja "Needles".

Niin että kuuntele aluksi artistia, jos et oo sitä tehnyt.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kalmanneiti666 kirjoitti:

...EI ole metallia.jos on niin jotain ihan pehmosta.peräti pehmorokkia? liittykää tähän mielipiteeseen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu