System Of A Down

Kalmanneiti666

...EI ole metallia.jos on niin jotain ihan pehmosta.peräti pehmorokkia? liittykää tähän mielipiteeseen!

11

991

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Taival

      Vitut liityn...

      Ei, jumalauta, aina jaksais näitä äidin pikku mussukoiden ulinoita.

      Eikö tänne vois perustaa yhden topicin johon jokainen "Nasgullikka93" vois avautua mistä nyt milloinkin haluaa.

      "Ei oo tarpeeks UG!"

    • Cryptic

      vähän esim. albumista jne. Varhaisempi tuotanto oli alternative metallin ja hard rockin risteytys, nykyiset tosin ehkä enemmän taipuu rokin puolelle.

    • En itsekään pidä tätä hetkeäkään metallina...

    • sworn666

      Tämä System... ei ole metallia nähnytkään.

    • MINÄ

      Onko sillä väliä,mitä tyylilajia SOAD edustaa?Eikä sitä voi edes kunnolla sanoa,sillä bändi yhdistelee hyvin paljon erilaisia tyylejä.Ja kyllä SOADin soitanta minun mielestäni kumpuaa metallisesta pohjavireestä.Eli kyseessä ei todellakaan ole pehmorock-yhtye,kuunteleppa vaikka semmoinen kappale kuin Cigaro(Mezmerize-levy).En tosin tiedä oletko kuullut muita kuin näitä single-biisejä,jotka kieltämättä ovat hieman popimpaa/rockimpaa kuin muu materiaali.

      Mutta onko oikeastaan väliä,mitä musiikkilajia mikin yhtye edustaa?Eikö pääasia ole se,että nauttii musiikista?Kovan luokan puritanismi ei ole mielestäni hyvästä.Hyviä fiiliksiä voi saada sekä kovasta trashmetallista että herkästä konepopista.

      • Olen täysin samaa mieltä!
        Löysin SOADin oikeastaan vasta pari vuotta
        sitten pikkusiskoni kautta,lähinnä pakkosyöttöähän se oli,mutta tyylien yhdisteleminen ja omaperäiset erikoiselementit olivat juuri ne jotka kolahtivat.Lisäksi sanoitukset ovat loistavaa vittuilua vähän kaikille,vaikken yleensä edes lyriikoista niin perusta.
        En tunne olevani yhtään sen huonompi metallisti,vaikka SOADia kuuntelenkin!Ja arvatkaa mitä,pidän myös muutamista Kornin piiseistä ja kuuntelen aika ajoin myös Beatlesia...Mutta pyydänkö sitä anteeksi?NO E!


    • Alex

      Mitäs v**** nämä biisit sitten ovat?

      Jet Pilot
      X
      Psycho
      Innervision
      B.Y.O.B.
      Cigaro
      This Cocaine Makes Me Feel Like I´m On This Song

      Blast-beat onkin niin tyypillinen pehmorokin piirre...

      • Osculum

        Luulisi S.O.A.D.:ia kuulleiden ymmärtävän, ettei se edusta mitää tiettyä genreä, vaan yhdistelee vähän kaikkea. Yksi yhdistellyistä elementeistä on kyllä metalli, mutta en minä tuota levykaupan metallihyllyyn laittaisi myyntiin.


    • minä en tätä kyllä oikein metallina osaa pitää. Tulee vaan joku "nuu metal" mieleen ja sehän ei metallia ole.

    • "gootti93"

      Kalmaneiti666 on luultavammin tommonen n.11-16v.
      Gootti(khih) joka diggailee Bodomia ja pitää it-
      seään niin helvetin fiksuna..Sen kertoo jo Gootti-
      palstalle kirjoittamansa viesti että The Crow
      on ihana.

      Muhah. Hah. Bodom on kaupallista paskaa, Crow
      on kaupallista paskaa josta lypsetään vieläkin
      lisää paskaa,vrt. tv-sarja ja leffojen
      jatkikset..

    • Jos on kuullut uuden biisin "Hypnotize" ei voi vielä sanoa mitään. Kovimmat biisit on "B.Y.O.B.", "The Prison Song", "Suite-Pee", "Cigaro", "F**k the System" ja "Needles".

      Niin että kuuntele aluksi artistia, jos et oo sitä tehnyt.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      63
      4928
    2. Puoluebarometri: Marinin hallituksella 7 parasta mittaustulosta

      Orpon hallitusta pitää huonona 2/3 kansalaisista, joka on aika hyvin linjassa hallituspuolueiden yhteenlasketun kannatuk
      Maailman menoa
      31
      3725
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      22
      3340
    4. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      79
      2315
    5. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      24
      1899
    6. Tekeekö hän

      Tekeekö hän sinut h*lluksi ja millä tavalla? Uusi yritys, kun edellinen aloitus poistettiin.
      Ikävä
      27
      1571
    7. Laine voitti oikeudessa

      Onnea Savonlinna! Laine voitti oikeudessa kuten arvelinkin ja lieköhän palaa valtaisuimelleen?
      Savonlinna
      40
      1522
    8. Grahn-laasonen taas todisti millaista porukkaa

      kokoomusloiset ovat...työttömät jäävät kuulemma kotiin nukkumaan kun naapuri lähtee töihin...eikös taannoin kokoomuslois
      Maailman menoa
      331
      1476
    9. Puistotyöntekijät

      Miksi ei siivoojia näy. Näin hyvät ilmat. Voisi kerätä roskat. Onko rahat loppu. 🤔🤔🤔
      Ähtäri
      14
      1433
    10. Onko kaivatullasi iso ego? Entä sinulla?

      Vaikuttaako jommankumman ego jotenkin siihen, että ette voi lähentyä?
      Ikävä
      33
      1330
    Aihe