Ei voi mitään mutta Madonnan Confessions on the Dancefloor on pettymys.
Moroder teki aikoinaan nämä jutus sata kertaa paremmin, siis joskos 1970 luvun lopulla ( esim Donna Summer ).
Madonnan uran lasku kiihtyy............
Moroder teki aikoinaan nämä jutus sata kertaa paremmin, siis joskos 1970 luvun lopulla ( esim Donna Summer ).
Madonnan uran lasku kiihtyy............
Vastaukset 6
Vanhimmat
Isaac on ihan paska arabibiisi.
...ihan tän Abba coverin videonkin perusteella. Samat tutut kuviot ja sortuminen coveriin...
Isaac ei ole arabibiisi,kieli siinä on hepreaa eli juutalaisten käyttämä kieli.
Olen pari biisiä levyltä kuullut ja tämä on parasta Madonnaa sitten Ray Of Lightin.
Hung Up myös menestyy parhaiten sitten Music-sinkun joten Madonnan ura on ennenkaikkea nousussa!
Kyseessä EI ole COVER-biisi. Madonna ei esitä Abban biisiä GIMME GIMME GIMME sellaisenaan. Hän ei laula sanaakaan kyseisestä biisistä, eikä pätkääkään alkuperäisestä melodiasta. Eli kyseessä ei ole cover.
Kyseessä on SAMPLE. Hän käyttää vanhan biisin katkelmaan oman biisinsä melodian tukena. Samoin kuin Robbie biiseissään "Millenium" (Nancy Sinatran Bond-tunnari "You Only Live Twice") ja "Love Supreme" (Gloria Gaynorin disco-megahitti "I Will Survive").
Asioissa ON eroa. Opetelkaa erottamaan ne, niin vaikutatte edes vähän fiksummilta.
Perustelepa!
American Life ei myynyt niin hyvin kuin mitä kaksi edellistä (Ray Of Light ja Music), mutta se ei tarkoita vielä sitä, että lasku olisi huimaa.
Ja uusin levy Confessions... ei ole vielä edes kaikkialla julkaistu, joten mitäs jos ei vedettäisi liian hätäisiä johtopäätöksiä.
Taitaa olla ääliö-Hippo keksinyt itselleen uuden nicin.
Eipä tuo levymyynti pahemmin juuri uran laskuun viittaa.