Ajan autolla lentokentälle ja juoksen Helsinki-Vantaan lentoaseman sisällä. Ulko- ja kotimaanterminaalin välillä on kiva satojen metrien suora. Terminaalien liukuportaat tuovat mukavaa vaihtelua ja vesi- ja juomapisteitäkin löytyy paljon. Iltaisin on tilaa juosta. Shortsit jalassa marraskuussa!
Näin lämpimään juoksemaan
Vesa A-L
5983
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Minä ostan ison geen ja menen sen kanssa lentoasemalle. Siellä on siistejä vessoja missä voi ottaa knubbia rauhassa. Ja kunto kohoaa!
Miten minä sain vaikutelman siitä, että sama yksilö kirjoitti nuo molemmat viestit?!
No, ensinnäkin samat kielioppivirheet, substanssin älyttömyys oli yhtenevää ja virkkeiden rakenne oli samanlainen.
Kysymys kuuluukin, että mikä tuon kaverin ongelma oikein oli? (
Kirjoitusvirheet eivät olleet yhteneväiset eikä vastaaja yltänyt aloittajan sujuvuuteen.
Mielenkiintoinen ajatus älyttömyydestään huolimatta: montakohan kertaa pääsisi juoksemalla terminaalista toiseen ennen kuin saisi virkapukuisia juoksukavereita peesiinsä?
Pari vartijaa perässä lisää kummasti vauhtia! :)
Ja saahan lentokentällä juosta, jos ei muita päin rynni!
Nurmijärvellä on maan alla 11 km:n pituinen tunneli. Siellä kuvattiin kohtauksia yhteen elokuvaankin. Siellä saa juosta, jos on kypärä päässä. Eipä sellainen muovikypärä paljoa paina.
Sisälämpötila reilu 10C ympäri vuoden, ei tuulta.