ootteko juossu?

jos ootte juossu helsinki city maratonin tai helsinki city run puolimaratonin ni kertokaa kokemuksianne?
3589
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

jos olet ensikertalainen, kannattaa aloittaa harjoittelu jo nyt, enkä suosittele ekana vuonna kokonaista, pääset kuntoon puolikkaalle ja jalat ehtivät tottua tuon matkan kuormitukseen. Hengitystäkin eli hapenottoa on myös treenattava
Itse olen juossut puolikkaita ja on mahtava fiilis huomata että loppukesää kohden kunto on parantunut. Kesällä Helsingissä on myös monia muita massajuoksuja esim ecross-juoksu ja pääkaupunkijuoksu. Kun pääset hyvään kuntoon, nälkä kasvaa syödessä eli tekee mieli startata uudelleen. Hyviä harjoitusvinkkejä antaa runners- niminen juoksulehti. Itse yritän ensi vuonna kokonaista. Mottoni on että mihin ryhdytkin, tee se hyvin ja valmistaudu huolella.

Äänestä
  • Juoksija-lehdellä on tosi siisti palvelu netissä osoitteessa www.juoksija-lehti.fi. Siltä löytyy ohjelmaa kaiken tasoisille ja tavoitteen asettaneille. Itse treenaan puolikkaalle tavoitteena 2 tunnin alitus.

    Äänestä

  • Juoksija-lehdellä on tosi siisti palvelu netissä osoitteessa www.juoksija-lehti.fi. Siltä löytyy ohjelmaa kaiken tasoisille ja tavoitteen asettaneille. Itse treenaan puolikkaalle tavoitteena 2 tunnin alitus.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mara kirjoitti:

jos ootte juossu helsinki city maratonin tai helsinki city run puolimaratonin ni kertokaa kokemuksianne?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu