ootteko juossu?

mara

jos ootte juossu helsinki city maratonin tai helsinki city run puolimaratonin ni kertokaa kokemuksianne?

3

589

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tupu

      jos olet ensikertalainen, kannattaa aloittaa harjoittelu jo nyt, enkä suosittele ekana vuonna kokonaista, pääset kuntoon puolikkaalle ja jalat ehtivät tottua tuon matkan kuormitukseen. Hengitystäkin eli hapenottoa on myös treenattava
      Itse olen juossut puolikkaita ja on mahtava fiilis huomata että loppukesää kohden kunto on parantunut. Kesällä Helsingissä on myös monia muita massajuoksuja esim ecross-juoksu ja pääkaupunkijuoksu. Kun pääset hyvään kuntoon, nälkä kasvaa syödessä eli tekee mieli startata uudelleen. Hyviä harjoitusvinkkejä antaa runners- niminen juoksulehti. Itse yritän ensi vuonna kokonaista. Mottoni on että mihin ryhdytkin, tee se hyvin ja valmistaudu huolella.

      • Sub3.58

        Juoksija-lehdellä on tosi siisti palvelu netissä osoitteessa www.juoksija-lehti.fi. Siltä löytyy ohjelmaa kaiken tasoisille ja tavoitteen asettaneille. Itse treenaan puolikkaalle tavoitteena 2 tunnin alitus.


      • Sub3.58

        Juoksija-lehdellä on tosi siisti palvelu netissä osoitteessa www.juoksija-lehti.fi. Siltä löytyy ohjelmaa kaiken tasoisille ja tavoitteen asettaneille. Itse treenaan puolikkaalle tavoitteena 2 tunnin alitus.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras kuollut

      Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
      Kotimaiset julkkisjuorut
      80
      2449
    2. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      15
      955
    3. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      52
      796
    4. Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?

      Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke
      Haapavesi
      46
      741
    5. Sukunimesi eka kirjain?

      🤗
      Ikävä
      50
      724
    6. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      47
      654
    7. Kerro vain.

      Lipsauta johtolanka...
      Ikävä
      80
      616
    8. 50
      595
    9. Tönölän hukkaputki

      Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le
      Kuhmo
      35
      594
    10. Ei mitään käytöstä

      Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su
      Ähtäri
      29
      576
    Aihe