ootteko juossu?

mara

jos ootte juossu helsinki city maratonin tai helsinki city run puolimaratonin ni kertokaa kokemuksianne?

3

558

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tupu

      jos olet ensikertalainen, kannattaa aloittaa harjoittelu jo nyt, enkä suosittele ekana vuonna kokonaista, pääset kuntoon puolikkaalle ja jalat ehtivät tottua tuon matkan kuormitukseen. Hengitystäkin eli hapenottoa on myös treenattava
      Itse olen juossut puolikkaita ja on mahtava fiilis huomata että loppukesää kohden kunto on parantunut. Kesällä Helsingissä on myös monia muita massajuoksuja esim ecross-juoksu ja pääkaupunkijuoksu. Kun pääset hyvään kuntoon, nälkä kasvaa syödessä eli tekee mieli startata uudelleen. Hyviä harjoitusvinkkejä antaa runners- niminen juoksulehti. Itse yritän ensi vuonna kokonaista. Mottoni on että mihin ryhdytkin, tee se hyvin ja valmistaudu huolella.

      • Sub3.58

        Juoksija-lehdellä on tosi siisti palvelu netissä osoitteessa www.juoksija-lehti.fi. Siltä löytyy ohjelmaa kaiken tasoisille ja tavoitteen asettaneille. Itse treenaan puolikkaalle tavoitteena 2 tunnin alitus.


      • Sub3.58

        Juoksija-lehdellä on tosi siisti palvelu netissä osoitteessa www.juoksija-lehti.fi. Siltä löytyy ohjelmaa kaiken tasoisille ja tavoitteen asettaneille. Itse treenaan puolikkaalle tavoitteena 2 tunnin alitus.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4428
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      152
      3291
    3. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      55
      2560
    4. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      49
      2554
    5. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      110
      2285
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1893
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      24
      1681
    8. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1626
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      169
      1540
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      36
      1275
    Aihe