Lauantaina baarissa kävin tanssimassa ensin yhden hitaan, ja sen jälkeen muutaman nopeen tanssin yhden tytön kanssa. No näitten tanssien jälkeen tää tyttö kysy että pääseekö se mun luo yötä, no tottakai suostuin.
Kun kaikki näytti olevan näin hyvin pulkassa sanoin hänelle, että nähdään valomerkin jälkeen. Kello oli siinä vaiheessa noin 2. Ja lähdin kavereitteni kanssa istumaan, ja katselemaan kauniimpia naisia. Kun sitten kello tuli puoli neljä, ja ajattelin käydä korjaamassa sadon, oli tällä muijalla joku toinen jätkä, ja ei todellakaan mikään paremman näkönen.
Eli vaikka tappio olikin naisen, niin kysynkin, että miksi teidän naisten on pakko tolla tavalla sikailla miehille? Eikö lupaus ole enää lupaus.
Teksti oli puoliksi kieli poskella kirjoitettu. Eikä enää paljoa paina. Mutta noin siinä jokatapauksessa kävi, ja kyllä se sillon otti päähän. Sen naisen takia jouduin viettämään yön yksin. Ja oikeus olisikin jos hänelle voisi lähettää baari-illan laskun perässä ;)
Kun kaikki näytti olevan näin hyvin pulkassa sanoin hänelle, että nähdään valomerkin jälkeen. Kello oli siinä vaiheessa noin 2. Ja lähdin kavereitteni kanssa istumaan, ja katselemaan kauniimpia naisia. Kun sitten kello tuli puoli neljä, ja ajattelin käydä korjaamassa sadon, oli tällä muijalla joku toinen jätkä, ja ei todellakaan mikään paremman näkönen.
Eli vaikka tappio olikin naisen, niin kysynkin, että miksi teidän naisten on pakko tolla tavalla sikailla miehille? Eikö lupaus ole enää lupaus.
Teksti oli puoliksi kieli poskella kirjoitettu. Eikä enää paljoa paina. Mutta noin siinä jokatapauksessa kävi, ja kyllä se sillon otti päähän. Sen naisen takia jouduin viettämään yön yksin. Ja oikeus olisikin jos hänelle voisi lähettää baari-illan laskun perässä ;)
Vastaukset 26
Vanhimmat
toi vaan kovettaa sun luonnetta! Pahin virhe mitä voi tehdä on päästää saalis käsistä! Silloin kahdelta sun olis pitänyt ottaa muija mukaan ja lähteä painaa sitä! itse kun olin aloitteleva pelimies tuli tehtyä sellaisia virheitä esim. kello 11 baarissa olis muija lahtenyt mukaan mut ajatteli et kyl illanmittaan saa vielä parempaa mut ku rafla meni kiinni huomas et joutu lähtee himaan runkkaa!!!
... näinkin voi käydä. Lähdithän toki itsekin katselemaan, josko löytyisi jotain vielä parempaa. Ilmeisesti et kelvannut muille, koska palasit paikkaan sovittuun. Ja voi ei, tyttöpä olikin löytänyt mieluisampaa seuraa!
Ulkonäkö EI takaa petitaitoja! Tyttöjen keskuudessa liikkuu satoja juttuja adoniksista ja kansikuvapojuista, joista ei ollut paljonkaan iloa sängyssä! Oletko itse muka aina pitänyt tuollaiset "lupaukset"?? Tytöllä ei ollut mitään velvotteita sinua kohtaan.
Jos olisit tavallinen, kiltti poika, joka etsii kullanmurua, voisin tuntea myötätuntoa, mutta et ole. Olethan sen itsekin sanonut. Ja jos olisit, et olisi päästänyt tyttöä silmistäsi, vaan olisit lämmitellyt häntä ja pyrkinyt tutustumaan!
Joten älä ruikuta!
Arvaa sattuko. Niinku mä sanoin toi oli puoliks kieli poskella kirjotettu. Ei sulla oo mitään oikeutta alkaa mua morkkisteleen. Sitäpaitsi, kuka tuli tänne vedättään miehiä? Taisit olla sinä, eikä siitäkään kukaan sulle avautunu.
Kaiken lisäks mähän kerroin aikasemmin etsiväni kilttiä tyttöä. Eikä tuo ollu semmonen, jos se suoraa kysyy pääseekö se mun luo. Tosiaan mun ainut virhe oli etten suoraan rehannu sitä himaan, mutta en mä oikein viittiny jättää kavereita. Koska mä oon kiva poika..
Ai onks joskus tullut huonoa palautetta siitä, jos jättää aamuyöstä kaveriporukan varman panon takia?
Olisit sanunut mimmille, et ei ehdi, kun pitää bailata kavereiden kanssa!
Mull on just niin paljon oikeuksii morkkistella sua, kun kaikilla muillakin yleensä näillä sivuilla. Mitäs muutakaan odotit, myötätuntoa vai?! :-))) Halusin vaan, että huomaat, miten epälooginen olet.
Ja kyllä mullekin avauduttiin... Täällä ikäänkuin altistuu tietoisesti ihmisten mielipiteille, jotka usein on kärkkäitä ja negatiivisia.
Kiva poika, jeah sure...
Mä sitäpaitsi testasin miehiä vaan täällä, en oikeessa elämässä.
Tottakai kaveriporukka ymmärtää, jos yhden täytyy lähtee meneen. Nää kaverit vaan oli ulkopaikkakuntalaisia, ja mä olin ne luvannu majottaa. Ei ois ensimmäinen kerta, kun lupaa herätä kännykän soittoon kun muut tulee perässä, mutta onkin vaipunu semmoseen kuoleman kaltaseen, tyydytyksen jälkeiseen halollapäähänuneen..
mä oikeesti olen kiva, ja kyllä mun naiset on yleensä ihan puhumalla tullu. Ei siitä kuitenkaan enempää. Mutta syytön mä siihen olen etten ole vielä löytäny semmosta jota jaksais kattella vielä aamullakin.
Enkä mä mitään myötätuntoa odottanu. Enkä kyllä kettuiluakaan; kunhan vaan kerroin kuinka mulle kävi. Mutta ei se mitään. Onhan se aika selvää, että nainen haluu olla lojaali toiselle naiselle, siis ainakin täällä foorumeilla.
Mielenkiintoset mielipiteet ainakin miehillä tässä jutussa...huomaan et oon tehny ihan oikein kun oon päättäny etten huoli baareista yhen yön panoja tai mitään muutakaan.Ja mä kun oon joskus viel tuntenu huonoo omaatuntoa kun oon antanu ymmärtää, mutten ymmärtäny antaa...helvetin sulosia te suomalaiset urokset,huhhuh.
Jep. Olis kannattanu pysytellä sen seurassa. Tietysti kavereitakaan ei sais jättää...
Ite olen monia kertoja onnistunut ja vielä useemmin saanu pakit, joten parempi on olla odottamatta illalta mitään liikoja.
Tiedän vielä pari vittumaisempaakin asiaa, jotka voi tapahtua:
- Pari kertaa oon jopa ite antanu baarissa (kohteliaat) pakit naiselle, joka on tahtonu lähteä kämpille. Voi JUMALAUTA sitä haukkumisen ja kiroilun määrää... Nainen siis saa antaa miehelle pakit, mutta mies ei naiselle.
- Oot jo päässy kämpille ja sänkyyn ja aika pitkälle ja housuissa tykyttää kipeä, märkä mega-stondis ja nainenkin tuntuu kosteelta. Rupeet kuorimaan pikkupöksyjä pois niin sanoo ettei tää käykkään... Tottakai on oikeus kieltäytyä, mutta muutaman kerran kokeneena hieman jo epäilyttää. Ei kun jäykkä mela takas housuihin ja ulos yöhön ja kotiin. =)
Mutta vielä useemmin pannaan..? Eli normaali naisen "mulla on korkea moraali"-läppä on että, okei tuu tähän viereen, mutta nukkuun vaan. Ja kymmenen sekunnin päästä revitään vaatteita pois. Kai niitten on pakko edes vähän yrittää leikkii kilttiä tyttöä..
Kuulostaa tutulta, usein 'kilttejä tyttöjä' tapaa jo baarissa. Viimesten siiderien jälkeen kannattaa vielä tarkistaa tilanne: narikkajonossa ei ole enää usein paljoakaan moraalista jäljellä...
Vielä tuosta naisen kutsusta kieltäytymisestä:
Parilla kerralla oon turvautunu selitykseen 'sori, mulla on tyttöystävä'. (Tämä ei varsinaisesti ole ollu kummallakaan kerralla täysin totta, vaan suhde on ollu vasta tekstari & treffailuvaiheessa.)
Arvatkaapa auttoiko selitys?
Oikein. Ei auttanut. Toinen työnsi kielen suuhun (lue: haukkasi mun pään kitaansa), toinen käden haaruksiin. HUOM. naispuoliset lukijat: Nythän ei yleistetä. Joko naiset on ajatustenlukijoita ja tietää, ettei mies ole vielä 'kokonaan varattu' tai sitten osa niistä on aikamoisia sikoja ("Mä tahdon ton miehen ja mä viis veisaan jos sillä on jossain joku pikku hutsu joka ei ole NYT sen kanssa.")
Sen kummemmin puuttumatta siihen, painaako tapaus mieltäsi tahi ei, niin tulitko ajatelleeksi, että ehkä tyttö katseli vain mukavamman miehen samalla kun sinä katselit kauniimpia naisia?
Toki naisella on oikeus mielensä muuttaa, jos paremman (lue: mukavamman) miehen löytää :)
Mutta sen naisen on ihan turha tulla toista kertaa kinumaan yöksi. Tai no ei välttämättä ihan turha, eihän sitä koskaan tiedä ;)
Mutta Juhannushäitä en alkais aamusella suunnitteleen..
Mielipiteesi on erittäin jyrkkä.Jos sinua on epäonnistanut jonkun tytön kanssa, luuletko että kaikki naiset ovat heti samanlaisia?Ja sen perusteella kaikki naiset sikoja?Aika tyhmästi päätelty.Heti yleistetään ja pidetään kaikkia naisia samanlaisina.
Kuinka niin yleistetään? Sehän on ihan tunnettu tosiasia,että naisiin ei voi luottaa.
Sehän on sama kun satsaisi tuuliviiriin nyt on tätä ja hetkenpäästä ihan jotakin muuta.
Naisethan nimenomaan ovat kaikki samanlaisia eli sikoja menneet on ne ajat kun se oli miesten etuoikeus.
siis tavanomainen parinkymmenen ensimmäisen aikuisvuoden mittainen strategiani vetää kapakkaan mentäessä ihan saatanalliset lärvit on säästänyt meikäläisen tuollaisilta ongelmilta aika tarkkaan. Vakiinnuttuanikin olen jatkanut tinkimättä samaa linjaa, sillä sehän takaa sen että eukkokulta voi olla varma ukkonsa uskollisuudesta. Rekommenderas!
Parempi pillu pivossa kun kymmenen oksalla¨,omaa tyhmyyttä mitäs lähdit kattelemaan parempaa. Olisit napannu heti vaan kun oli tarjolla.
sun kannattanut sitten kans pitää vähän seuraa sille tyttöselle. Jos mä tanssisin jonkun kanssa ja sovittais yöstä ja sitten jätkä häipyis kyyläileen toisia vosuja niin empä kyllä enää menisi itseäni tyrkyttämään...! Että voisi vaikka osoittaa vähän kiinnostusta. Mitä oikein ajattelit, tanssikoon tossa pari tuntia yksinään??? No voi voi, jollekkin muulle se tyttö taisi kelvata muuksikin kuin petiseuraksi...
Mut se tuntu vaan sen verran helpolta, ettei ois sen kanssa jaksanu jäädä vehtaamaan.
Mä en muuten tienny, että baareista voi hakee _muunkinlaista_ seuraa, kuin petiseuraa. Siis niinku esim. lenkkeilyseuraa? Vai TV:n katteluseuraa? Vai seuraa seuroihin? Vai jopa kavereita? Tuo viimmenen oli kyllä aika villi :)
P.S Älä jaksa ottaa hernettä nenään..
Myönnät ihan suoraan: "Ja lähdin kavereitteni kanssa istumaan, ja katselemaan kauniimpia naisia.". Siis mitä sinä sika oikein kuvittelet? Jos menet katselemaan, olisko paremman näköisiä naisia tarjolla niin tottakai myös nainen tekee saman, eli stekkaa uudelleen, olisko kiinnostavia uroita. Jos siis näkyy sellaisia, jotka ovat valmiita hänen takiaan vähän luovuttamaan (jättämään ne ikuiset kaverit) niin tottakai nainen sellaisen kelkkaan lähtee.
Taisit luulla naista varmaksi nakiksi ja sitten kun hän ei tällainen ollutkaan petyit. Voi sinua, pikkupojua... Oletettavasti olisit itse kuitenkin jättänyt tämän varman nakkisi, jos joku kiinnostavampi nainen olisi näköpiiriisi tullut, vai olenko väärässä???
olisinkin jättänyt. Mutta nyt tässä ei oo pointtina mitä mä olisin ehkä voinut tehdä. Pointtina on mitä se teki..
Susta siis on oikeutettua haukkua naisia sioiks, kun sä oot ittekin sika. Ihan hyvä periaate, mutta eiks toi sun nimimerkkis sillon ole vähän väärä;)
..mikään sika ole. Mä en vain jaksa näytellä mitään prinssiä, varsinkaan anonyymeillä palstoilla. Sitäpaitsi en mä kovin usein ole naisia vedättänyt; kyllä ne yleensä tietää mitä saa.
Metsästysvietti on vaan kova, ja harmittaa, jos ei saalista tule. Teitä kun on kuitenki aika helppo iskee. Ja turha sanoo, että mua et sais isketyksi, ethän sä tiedä kuka mä olen :)
...turha sanoo, että sä saisit mutkin iskettyä,
ethän sä tiedä kuka ja millanen mä oon ;o)
..mutta ei sillä mulle mitään merkitystä edes olis. Harmittasko sua aamulla, jos saisit tietää mitä nickiä mä käyttäsin? ;)
...Kultsi, eipä tietenkään, sillä eihän
ole mitään harmiteltavaa ;o)