Kyllä nauroin eilen kippurassa kun katsoin 4d-dokumenttia pettämisestä. Siinä selitettiin ihmisten pettämistä jollakin darwinismillä että mies yrittää olla mahdollisimman monen naisen kanssa, jotta sais sukuaan jatkumaan! Siis oikeesti, en tiedä yhtään joka sen takia harrastas salasuhteita että sais sukuaan jatkumaan, eikö niissä yleensä käytetä kondomiakin ettei tule tauteja. Yleensä salarakkaan luona käyvä mies sitä paitsi toivoo ettei toinen nainen nyt vain paukahda paksuksi! Oikea syyhän on se että halutaan itsekkäästi kokea jotain nautintoa ja saada jännitystä elämään. Pettämisen syy on puhtaasti oman nautinnon hakeminen ja narsismi. Ja se että itsekkäästi unohtaa kotona odottavan vaimon kokonaan! Mitä mieltä olette?
naurettava 4d-dokkari
telkun töllöttäjä
51003
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Olen sitä mieltä, että et ymmärrä evoluutioteoriaa.
Milläs naisen petollisuutta perusteltiin?Eiköhän neki harrasta noita salasuhteita siinä kuin miehekkin.
Mitä useampi kumppani, sitä laajempi geenivalikoima ja yksi mies oikeana aikana hedelmöittämässä onkin hankalampi juttu. Vaikka en kannata pettämistä, niin mielestäni ihminen on yksi eläin eläinten joukossa.
asiaa perusteltiin naisillakin. Ne geenit, ne geenit...
Siis juuri kuulin, että eräs tuttavani rakastui palavasti ulkomaalaiseen mieheen ja nyt odottaa tälle lasta (vajaa vuoden tuntemisen jälkeen). Ei siinä mitään, mutta äiti (hyvin nuori) on todettu neuvolassa hiv-positiiviseksi. Siitä tulikin sitten parin ensimmäinen oikea riita :(.
Jokatapauksessa mitä useampi kumppani, sitä turvattomampaa seksi on. Ehkäisyä olisi käytettävä irtosuhteissa ja vakiintumattomissa suhteissa AINA. Tällöin on aivan turha puhua geenivalikoimasta.