Paljon saa palkaa henkilö joka tuottaa www-sivuja: visuaalinen ilme, koodaus (html) jne.?
www-suunnittelijan palkka
6
2425
Vastaukset
- työnantaja
ja siitä, sisältyykö toimenkuvaan muutakin.
1200€/kk - 1800€/kk- miäs
Eikö muka enempää makseta kuin 1200-1800? Eihän sillä elä kukaan ja lapiotyömiehetkin saa parempaa palkkaa?
Eihän alle 2000 palkan kannata laillsita työtä tehdä, pimeenä kylläkin.
- kuussa
3500 euroa kuussa on minimipalkka www-suunnittelijalle. Nettisivujen tekijöistä kun on pula, siksi hintakin on korkea.
- sdfsdf
Päivän paras vitsi tähän mennessä... :) Tai olihan tuossa parikin; "3500 euroa kuussa on minimipalkka", ja "Nettisivujen tekijöistä kun on pula".. Hih hei!
- sklfsdf
sdfsdf kirjoitti:
Päivän paras vitsi tähän mennessä... :) Tai olihan tuossa parikin; "3500 euroa kuussa on minimipalkka", ja "Nettisivujen tekijöistä kun on pula".. Hih hei!
Osaavista www-suunnittelijoista taitaa kyllä oikeastikin olla pulaa. Pilvin pimein on tietysti tarjolla kaiken maailman mediakurssien käyneitä sohjopäitä, jotka kutsuvat itseään www-suunnittelijoiksi.
- taneli
sdfsdf kirjoitti:
Päivän paras vitsi tähän mennessä... :) Tai olihan tuossa parikin; "3500 euroa kuussa on minimipalkka", ja "Nettisivujen tekijöistä kun on pula".. Hih hei!
Usein koodaajat eivät osaa tehdä muuta kuin juoda kokista ja koodata. Eivät tajua graafisesta suunnittelusta mitään.
Luulisi että sellainen tyyppi joka tekee molempia olis hyväpalkkainen.
Toisaalta nykyään ei makseta mitään mistään
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7242391Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3441997Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä251866Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o101673Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581488Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise121022Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu181009- 63865
- 55850
Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?2808