Kuunteleekos ihmiset vielä Raptoria? Täältä löytyy ainakin yksi ehdoton fani. :)
Heillä kuolemattomia biisejä, joita voi kuunnella aina uudestaan vaan.
Tietääkö kukaan, mitä Jufo3, Izmo ja Kaivo nykyään tekee?
Odotelkaamme palua ainakin vuonna 2010!
Heillä kuolemattomia biisejä, joita voi kuunnella aina uudestaan vaan.
Tietääkö kukaan, mitä Jufo3, Izmo ja Kaivo nykyään tekee?
Odotelkaamme palua ainakin vuonna 2010!
Vastaukset 7
Vanhimmat
Suomiräppi ei ole tasoaan nostanu näitten kavereitten jälkeen.. eli huonosti menee.. Sori.
On nimittäin väärällä palstalla tämäkin juttu. Paskaa musiikkia kuumana studiosta. Tai sitten olet joku saatanan provo.
Sähän et näköjään tiedä mistään mitään..! Raptori ENSIMMÄINEN suomessa oleva rap-bändi. Se nimenomaan oli sen ajan räppiä..
Mietin itsekkin, mihin osioon tämän sijoittaisin, mutta koska se oli 90-luvulla ensimmäinen rap bändi, ja toi räpin suomeen niin kunnioitus siitä sitten.
Tyhmä, se ei todellakaan ollut Raptori, joka ensimmäinen rap-yhtye Suomessa. Jos menet ajassa taaksepäin vielä 80-luvun puoliväliin, jo silloin väännettiin räppiä Suomessa. Olet vain yksi niistä vitun tyhmistä kakaroista, joka pitävät 90-luvun matskua old schoolina.
Miksi edes vastasin, ihan selvä provo kyseessä. Tai sitten olet joku idiootti muka-old schoolin diggari lähiöstä, joka vannoo vanhan koulukunnan nimeen vain ollakseen katu-uskottava. Et onnistu siinäkään.
Oli ensimmäinen tai ei, aivan sama. Mutta sen ajan räppiä anyway..
Itse en nykyäajan räpistä pahemmin tykkää, enkä ole mikään suurempi diggari.. Mutta Raptori on yliveto edelleen. :) (minusta! joten ei sun kannata käydä räyhäämää enää yhtää)
Ihan oikeasti, mene pikkuhevari-provo takaisin sinne helvetin metellipalstalle, tuollaista ei jaksa lukea. Onko niin tylsää, että pakko pistää tuollaisia vitutustopicceja? Vitun pelle.
Tämän jälkeen en enää jaksa, mene mussuttamaan jollekin muulle.
Tämä ei ole provo. Minä pidän vain ja ainoastaan Raptorista kun puhutaan kotimaisesta räpistä. Vaikka kyse oli huumorimusiikista niin enemmän minua naurattavat kaikki nykyiset kotimaiset räppääjät. Valitettavasti väärällä tavalla.