Kuka kuuluisin parkour?

Hauskalaji

Lueskellu näit extreme laji keskusteluja ja parkour aika kova puheen aihe. Lajia ei pahemmin tv:stä tule muutakuin jossain mainoksessa hyppiivät.
Kivan näköinen harrastus joka kasvattaa ihan varmasti kuntoa ja kehonhallintaa.

Tossa yks päivä kattelin elokuvaa jossa kauhee takaa-ajo kohtaus juoksemalla kuinkas muutenkaan ja kenenkäs muun elokuva olikaan kuin jackie chan se on mun mielestä aika kova parkour tähti. Menee äijä aika pienistä raoista ja korkeista esteistä näppärästi yli,ali ja läpi.

4

1103

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ....

      Kuuluisimmat on kyl david belle ja sebastien foucan

    • antti

      Mun mielestä kuuluisin/kuuluisimmat parkouraajat ovat: David Belle ja Sebastian Foucan.

      • -NiNja-

        EEI Välttämättä! Se niiden kuuluisuus parkour tähtinä voi johtuu siitä ku ne sen keksi 80- ja 90-luvun aikoihin Pariisin Lissesissä.


      • tricker
        -NiNja- kirjoitti:

        EEI Välttämättä! Se niiden kuuluisuus parkour tähtinä voi johtuu siitä ku ne sen keksi 80- ja 90-luvun aikoihin Pariisin Lissesissä.

        Niin parhaita on paljon ja monista eri maista! Mutta KUULUISIA on vain keksijät ja sellaset muutenkin elokuvissa ja muissa olevat parkour "näyttelijät" mutta oikeilla jäljillä ollaan kaikki ^^


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      152
      10997
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5250
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      45
      2463
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      30
      2153
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1721
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      42
      1584
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      31
      1270
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1196
    9. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      92
      935
    10. TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.

      Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o
      Hindulaisuus
      317
      902
    Aihe