Maata! Näkyvissä!

JuhaJuhaJuhaJuhaTAPIO!:D

Muistuuko äskeinen yleisönhuuto jollekin festarileiselle mieleen?
Tähän saapi kirjottaa mielipiteitä ja muistoja tämän vuoden äskeisistä festareista, minulla ainakin oli ihanaa!:) Siukkia!

2

291

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tradux

      Oli tosi hienot festarit (vaikka työntekijänä olenkin vähän jäävi). Erityisesti Juhan keikka oli mahtava, samoin Carlos ja Taikapetteri teatterilavalta...

      Kannattaa muuten käydä antamassa palautetta myös festarien nettisivuilla www.maatanakyvissa.fi niin palaute päätyy varmasti myös festareiden tekijöille. Kaikki palaute on tervetullutta, niin ruusut kuin risutkin - ja tietysti rakentavat ideat ja ehdotukset!

      Seuraaviin festareihin on enää n. 360 päivää. Ja sitä ennen tulee vielä MN-leiri!

    • Talviflikka

      Oli kyllä aivan mahtavan hieno kokemus!!! En ollut aiemmin kuunnellu paljon mitään gospelia, mutta näiden festarien jälkeen mielipide muuttui niin, että löysin kaks uutta "lempibändiä": Claas-P. Jambor ja The Rain. Juhatapsan keikkaa en harmi kyllä ehtiny nähä :( Maata näkyvissä -festareilla oli aivan oma tunnelma, hirmu ystävällinen ja hyvä ja iloinen menininki. Eikä kännisiä rähisijöitä, mikä yleesä on festarien tunnusmerkki. Eikä säälläkää ollut niin välii, kun sai olla sisällä :D Tänä vuonna uuestaan, ehdottomasti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      2024
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      1082
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      883
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      262
      770
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      760
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      14
      744
    7. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      83
      693
    8. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      687
    9. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      213
      679
    10. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      673
    Aihe