Saavatko pelaajat, jotka pelaavat Bandyliigassa, palkkaa? Jos saavat, paljonko on keskipalkka?
on varmaan tyhmä kysymys, mutta haluaisin tietää...
tyhmä kysymys, mutta kysyn silti..
2
656
Vastaukset
- bandy14
Ehkä jotain kulukorvauksia maksetaan, mutta varsinaista palkkaa tuskin kukaan jääpalloliigassa saa. Korkeintaan joku Niskasen tai Väkiparran tasoinen karpaasi. Senhän takia kaikki kynnelle kykenevät pakenevat Ruotsiin (ja kaikkein parhaimmat Venäjälle) heti kun ehtivät.
Ei rahasta, vaan rakkaudesta lajiin - ja hyvä niin. - mä vaan
Tottahan toki palkkaakin maksetaan..Riippuu tietysti vähän seurasta kuinka paljon, mutta kyllä osa pelaajista saa enemmän kuin vaan kulukorvaukset. Edelleen rakkaus lajiin on kuitenkin se vahvempi tekijä kuin raha..Ei ne summat niin suuria kuitenkaan oo..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984822Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143952Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113850Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202265Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801376- 1371334
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1691309En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5531198- 531135