BOPPIA IKÄ KAIKKI

Sanotaan Suomessa, mulla oli metallinen klangi ... Hawk (Bean) 1955: Stitt jammaa aina 8 nuottia tahtiin. Mutta, mies, drive, drive!

Avanti Poppolo!

Sinun

Sonny, Body & Soul
1207
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Sonny Boy

Right-o, man. Keep boppin up there.

Jaki

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sonny Stitt kirjoitti:

Sanotaan Suomessa, mulla oli metallinen klangi ... Hawk (Bean) 1955: Stitt jammaa aina 8 nuottia tahtiin. Mutta, mies, drive, drive!

Avanti Poppolo!

Sinun

Sonny, Body & Soul

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu