Minkähän verran maksaa laitesukelluskurssi? Noin hinta riittä. Kurssi ilmeisesti olis se P1
minkä verran maksaa
5
1440
Vastaukset
- scubaa
esim. thaimaassa vastaava PADI:n OWD (OpenWaterDiver) -kurssi maksaa 180-220 euroa. Suomessa vissiin 400-500 e.
- olgapolga
Ensi vuonna Padin kurssit maksaa enemmän, koska silloin kirjan osto (suomenkielinen n. 45 euroa) tulee pakolliseksi.
- Reino
Ainakin tällä seudulla (Itä-Suomi) CMAS P1 kurssin hinta on n. 300€.
- sukeltaja85
Ursukilla P1 385 e, kurssit alkaa n. kerran kuussa. muut välineet kuuluu hintaan paitsi maski ja räpylät pitää olla omat (neuvottelukysymys tämäkin)
- ssa
täällä pohjosessa(rovaniemi) kurssi makso viimevuonna vähän reilu 300e kaikki välineet kuului kurrsilaisille kurssin ajan seuran puolesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1381299
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä35830Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46597Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad27586- 14580
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä26538Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30526- 24521
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .16482Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver15472