Ex ja paha ongelma

Itsetuhoinen

Tässä on ollut niin kutsuttu suhde katkolla ja nyt on ilmaantunut pieni ongelma. Me emme seurustele enää ja sain taanoin viestin exältä ja hän sanoi olevansa raskaana. Sitten lääkäritestikin sen todisti. Sen jälkeen hän sai keskenmenon ja kävi jälkitarkastuksessa ja kuulemma siellä olisi silti lapsi tulossa.

Nyt hän on kuulemma saanut uuden keskenmenon. En tiedä voiko häneen uskoa vai ei. Koska toin kantani esille, etten lasta vielä tahtoisi. Sovimme, että lääkärikulut laitamme puoliksi ja sillä selvä. Pyysin että hän laittaisi valokopiot laskuista, mutta sain kommentia että etkö sä luota muhun. Hänelle nousi kuume ja verenvuotoakin ilmeni. En tiedä onko totta, koska en nähnyt.

Hän söi pillereitä ja minä käytin kumia, mutta vain yhden kerran teimme sen ilman kumia. Ehdimme neuvotella aikoinaan pillereiden käytöstäkin ja niiden puoliksi kustantamisesta. Nyt mietin, että tuleeko minusta isä vai ei. Voiko keskenmenon jälkeen olla raskaana ja tulla uusi keskenmeno? Sen näkee viimeistään kyllä ensikesänä miten kävi.

Pystyykö nainen valehtelemaan keskenmenon?

5

1566

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kirjoittaa

      Kirjoitan tätä tosi hassuun aikaan 5.57. Silti: ei nainen varmasti turhaan kerro keskenmenosta. Se on TODELLA VAIKEA tilanne. Voitko kysyä siitä jotain? Jos oikeasti olette ollu vakavassa suhteessa niin luulis et pystyisit yhtään enemmän välittämään tytöstä? Tai olet vain ..... mieheksi.

      • yksi x-mies

        kirjoitit varmaan tuohon aikaan kun tulit just huorauskierrokselta...muistitko ottaa tarpeeks rahaa panoista?!
        on tollanen keskenmenon vatvominen vähintään outoo.


      • muija
        yksi x-mies kirjoitti:

        kirjoitit varmaan tuohon aikaan kun tulit just huorauskierrokselta...muistitko ottaa tarpeeks rahaa panoista?!
        on tollanen keskenmenon vatvominen vähintään outoo.

        on se, että hän ei suostu kopioimaan sulle dokumentteja eli kuitteja yms. kun kerran niitä pyysit. Rehellinen ihminen kyllä suostuisi tuohon, koska hänellä ei ole mitään peiteltävää. Ihmetyttää todellakin...


    • asda

      Jos sillä on puhtaat jauhot pussissaan, niin kyllä se taatusti lähettäisi ne valokopiot. Ensi kerralla kun te olette jutuissa, niin sanot sille, että sä uskot vasta sitten kun sulla on nenän edessä ne laskut.

      • riittää

        raskaus ja "yhtäkkinen keskenmeno" yms. ovat mitä mainioimpia tapoja kiristää toista! Kuvottavaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      2024
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      1082
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      883
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      262
      770
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      760
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      14
      744
    7. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      83
      693
    8. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      687
    9. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      213
      679
    10. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      673
    Aihe