maailmaa ympäri ristiin ja rastiin ;)
MISTÄ MAASTA KUMPPANISI ON GALLUP
:o)
578718
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 57
Vanhimmat
mulla on ollut kumppani useammasta eri afrikan maasta, ehkäpä just siksi mulla onkin nyt HIV.
.. on ollut piiiiitkän elämäni aikana: japanilainen, amerikkalainen, tsekki, turkkilainen, irakilainen, italialainen ja venäläinen.
Ei välttämättä tässä järjestyksessä EIKÄ lomaromansseja vaan seurustelusuhteita ihan täällä Suomessa.
Suomalaisten kanssa pitempiä suhteita kuitenkin ja aviomieskin ihka kotimainen.
Ei haittaa kuinka monta kiloa kuraa niskaan tulee, oon täysin immuuni sille. Jeps!
"japanilainen, amerikkalainen, tsekki, turkkilainen, irakilainen, italialainen ja venäläinen"
Tälläisille henkilöille on oma terminsä, mutta se ei liity monikulttuurisuuteen.
50-vuoteen mahtuu kaikenlaista kivaa.
Ei kai se idea ole kerran viidessä vuodessa vuodessa vaihtaa. Vaikka minkäs teet, jos _pistetään_ vaihtoon.
tämmönen maa.
Niin, eli minä suomalainen nainen,
Hän venäläinen mies.
"Mesdunarodnaja ljubov"
Da da Naztarovija
on tämä nykyinen nigeriasta..ja varmasti viimeinen!=)
aiempia ollut yksi senegalista ja yksi libanonista.. siinäpä ne..pari suomalaista sattunut,mutta ei todellakaan ole suhde toiminut heidän kanssaan... mut ei pidä yleistää,riippuu kovasti keskinäisistä kemioista.. =)
Ranskastahan se elämäni mies sitten löytyi!
Mieheni on irakilainen.
Nykyinen mies on algerialainen. Ennen on ollut marokkolainen, turkkilainen, egyptiläinen ja espanjalainen. Jos mä kyllästyn tähän nykyiseen joskus, olen ajatellut ottaa seuraavaksi italialaisen.
Italians do it better:)
Hyvä huumorintaju sulla!
sri lanka
Jaa.. olen ollut tähän astisen elämäni aikana marokkolaisen, algerialaisen, libanonilaisen, turkkilaisen, amerikkalaisen ( valkoinen kristitty ), serbin, espanjalaisen ja venäläisen miehen kanssa. Niiden välissä pari suhdetta suomalaisen miehen kanssa mutta stoori päättyi lyhyeen koska kemiat ei toiminut suomalaisten miesten kanssa.
Liekö syynä se, että en ole ihan tyypillinen suomalainen nainen kun minussa virtaa venäläistä verta jonka vuoksi ajatusmaailma suomalaisen miehen kanssa erilainen.
hei olen ella koome vuotta hei jee me menään iskän kaa tänää kalaa ku isi pääsee töistä äiti paistaa meijän kalaao jee
"marokkolaisen, algerialaisen, libanonilaisen, turkkilaisen, amerikkalaisen ( valkoinen kristitty ), serbin, espanjalaisen ja venäläisen miehen"
...ja näiden miesten kanssa on toiminut sitten niin maan perusteellisen hianosti? ;)
No joo, kyllä sulla taitaa vähän eri ajatusmaailma olla suomalaisten miesten kanssa. En sitten tosin tiedä että mistä päin maailmaa löytyy sellainen ajatusmaailma miehiltä että ns. keräilijänaisia arvostetaan. ;)
Kun kerran vain parin suomalaisen kanssa eivät kemiat toimineet, miksi ne kaikki muut aiemmat suhteet päättyivät?
SUOMESTA!
Suomesta.
ei!
kurdi, tosin suomen kansalainen.
Nederland
Ja paras onkin..
Grönlannista eskimo ja paras mies onkin, kuka nyt suomalaista kelpuuttais.
nykyinen on Gambiasta, on ollut Nigerista,Senegalista ja Malista, kaikkien kanssa on yhteinen lapsi, nyt saa jo kelvata ja vakiintua.
afganistanista...
muita meitä suomi-afgaani pariskuntia täällä?
Kumppani on Suomesta.
on Italialais-brasilialainen.
Minä Suomesta -mieheni Algeriasta ;)
Ex-rakkaani on espanjalainen kreivi.
on albaniasta!
.. on Belgiasta.
MIUN RAKAS AINA...
on Albaniasta...
(Ja ainoa kokemus ulkomaalaismiehistä on mieheni, muut miesystävät ennen avioliittoani ovat olleet suomalaisia.)
aikoinaan olin moskovassa hommissa ja silloin seurustelin venäläisen naisen kanssa
..ranskalainen, italialainen, juutalainen, näitä kambialaisia..ketä lie..mustia..muutama liuta. venäläinen, suomalaisia, kaikkien kansallisuutta en ole kysynyt ja nykyinen espanjalainen jo pidemmän ajan. haluisin kokeilla egyptiläistä..mutta vakiintua... siihen johon rakastun.
onko juutalainen kansalaisuus?
..etkö tienyt että se on valittu kansa, joten siitä voi puhua kansallisuutena, en keksi muutakaan tapaa ilmaista juutalaista.joo ja unohtui ruotsalainen, saksalainen ja somali ja seribialainen ja kanarian lomaromanssien miehet, en tiedä keitä ne oli, mutta hauskaa oli.
Voitko sanoa mikä maa johtaa tällä hetkellä?
unohtui. kun on paljon miehiä ei kaikkia muista. kuten sanoin espanja johtaa, koska hänen kanssaan on rakkautta. mutta määrällisesti venäläiset ja tummaihoiset, suomalaiset.
mutta mitäs hauskaa tässä oli? tää oli ihka tottaa!! en oo kaikkien kanssa sänkyyn hyppinyt, mutta puhunut ja frilttailu ;P hihiahioahihiaheehahahihohohoihi
Tyttö on tosiaan ollut ehtiväinen ;) Et ole kokeillut vielä varsinaisia latinomiehiä lainkaan.. ilmeisesti.. Muuta tosta ei vissiin puuttunutkaan.
En mä epäile sun juttuja mutta tyttökulta,meillä on ehkä erilainen huumorintaju.
Ja niin,miten ne latinot jotka Natalie mainitsi?
Testaa ihmeessä ja kerro sitten tuloksista.
myöntää, etten tiedä keitä latinot on. latinoamerikkalasiet? eikö ne ole juuri espanjalasia ja portugalilaisia?
Nykyinen on turkkilainen. Aikaisemmin olen seurustellut tai ollut aviossa ruotsalaisen, englantilaisen, norjalaisen ja muutaman suomalaisen kanssa.
Aviomies on Pakistanista, ja hyvä mies onkin :)
Serbiasta,Belgradista.Suomalainen mies olen ja hyvin menee:)
-Sohvalta löytyy luotettava kumppani!
-Yhdysvallat tärkeä kumppani Suomelle!
-Minun kumppanini on ja apulaiseni teidän ...!
-Ota osaava kumppani -kampanjalla kehitetään yritysyhteistyötä!
-FINNAIRILLE MERKITTÄVÄ KUMPPANI - JAPAN AIRLINES!
-Jos kumppani ei ole tyytyväinen, olemme valmiita antamaan työt...!
-Kun kumppani juo kossu...mä juon maitOA!
ite oon venäläinen :P
Suomesta on kaikki muutkin ovat olleet :)
Rakkaani on Somaliasta.
Mun mies on Trinidad & Tobagosta jossa itsekkin asustelen. Asuin jo ennen kuin mieheni tapasin.
Muita karibialaisia?
Minun kulta onTurusta.Vuodet yhdessä on menneet nopeasti.Ja sä olet viälä mun.
new yorkista!
Saksalainen.Aivan huippuihana mies
täällä on ihan kummia kansalaisuuksia ja ruotti, viro sun muut on jääny. Miksi!?
Ja yhdessä olemme olleet jo 7vuotta.