Mitä ihmettä?!!!

pettynyt lukija

Missä on kaikki sumppisanomat? Olenko sokea, kun en näe edes vanhoja enkä uusia sanomia? Ja Taikiksen jutut myös? Sefuko ne on poistanut? Miksi? Kertokaa nyt joku, vielä viime viikolla olin niitä lukevinani ja tällä palstalla vielä... vai olenko mennyt sekaisin? *parkuu*

14

1409

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tähtitoimittaja ejk

      ettei sefu saisi ihan kaikkia syitä niskoilleen. Poistin itse eilen kaikki Sumpparit, jotka olin tähtitoimittajan nikillä kirjoittanut.

      Eka numerot oli moccamamman ja -mimmin nikillä, ne pyysin sefua poistamaan, en tiedä onko jo lähteneet. Eiköhän ne ole jo kaikki luettu.

      Samoin poistelen ajan mittaan kaikki kommenttini mitkä olen tähtiksen nikillä tehnyt.

      Älä parkua, hyvää jatkoa sulle!

      • nainenkirjoittaa ejk

        Tää menee jo liika pitkälle!!!!
        En ole älynnyt taltioda noita muistojeni albuumiin ja HALUAN NE KAIKKI!!!!

        Tästä kyllä jo tulee Palstamaailmanloppu* ja katastrofaalinen ITKU JA PARKU!!!!

        MIKS? Sumpparit sekä Sättärit ovat sentään meidän historiallista dokumenttia. Et voi tehdä tätä!
        Hyppii tasajalkaa!!!

        Myönnän itsekkin nyt saaneni takkini täyteen ja sieluni vereslihalle, mutta jos lähdemme täältä nyt hyntyyt olalla , niin hittosoikoon ei täältä kyllä hävijäjinä lähtä!!!!

        Anoska heräsi nyt henkiin ja TULET SAAVAT ROIHUTA.

        --oisko kokoontumiskutsu nyt paikallaan?
        Tänä iltana ei minulle sovi,mutta huomenna kyllä.

        Ei täältä kyllä näin häippästä---juttu on näin ja piste.


      • Voi ei, Tähtis mitä on tapahtunut? Miksi olet poistanut sumpparit ja miksi poistat kommenttejasi? Olen ollu muutaman päivän reissussa, en tiedä mitä täällä silläaikaa on tapahtunut. Johtuuko tämä nyt siitä viikonlopun puskailusta? Mitään siitä ei näy olevan jäljellä. Kaikki on poissa. Menikö pahasti riitelyksi? Sainkohan minäkin osani, vaikka en ollut paikalla?

        Tähtis, pyydän älä poista juttujasi. Niitä on ollu todella ilo lukea. Viisaita ajatuksiasi haluan lukea jatkossakin.


      • Marion.T

        Ei voi olla totta, miksi sä ne poistit, sinähän olet ihan valtavan mainio kirjoittaja. Vaikka meillä joskus olikin joitakin pieniä erimielisyyksiä, olen aina kunnioittanut sun tapaas kirjoittaa.
        En ymmärrä mitä ihmettä täällä on tapahtunut, mitä itse lueskelin, niin sitä tavanomaista suunsoittoahan täällä on ollut, joku vähän kiukkuisempi yksilö on joukossa mutta eikös ennenkin ole niin ollut?...
        Onko joku puskiainen (paskiainen)käynyt pahemmin kimppuun, vai mistä tämä Sumppareiden ja nikkien katoaminen johtuu....selittäkää nyt mullekin.

        Vakavasti puhuen, tämä palsta ei ole mitään ilman Sumppareita eikä sua Tähtitoimittaja (huomaaa laitoin ison T`n etukirjaimeksi), koska sen sä kyllä ansaitset, ihan taatusti!

        Täällä parkuu nyt jo yks ja toinenkin, ihan oikeesti - miksi suutuit?


      • surullinen lukija

        vastauksestasi. Mutta parkuminen vaan lisääntyy, siis ajattele nyt, monta vuotta lueskellut teidän sanailuanne ja nauttinut, ja nyt sitten ykskaks... ei mitään!!! Tämä ei voi olla totta, te tunnutte niin tutuilta ja turvallisilta, mitä minä nyt teen, ette voi kaikki hylätä lukijoitanne?! Sinä, Taikis, Anoska, Milla, Zeikku... tulkaa tytöt takaisin, olkaa niinkuin ennenkin! *parkuu kovemmin* Eikä saa poistaa mitään, edes vanhoja vois muistella, jos ei muuta tule olemaan....


      • Maxelle

        menit sitten poistamaan loistavat tekstisi?

        on sinussa potkua, kieltämättä

        kertoisit vielä syyn


      • merli¤

        en kerennyt tallentaan ainokaistakaan:(

        Sanon suoraan että jään kaipaamaan sun sanankäyttöä ja sumpparit oli sellanen päivän piristys*muistelee haikeana ja hymyilee hieman*

        ..musta vaan tuntuu tai toivon kovasti...kerran toimittaja,aina toimittaja..:)
        Se on vähän sama kuin omakohtaisesti oon joutunu kokemaan..kerran koiraihminen,aina koiraihminen:)


    • taikis*

      jotta sefu ei suotta saisi syitä niskoilleen. Olen poistanut omat uusimmat kirjoitukseni ja poistelen pikkuhiljaa loputkin. Annan osaltani tilaa uusille tuulille. Seriffin toiminnasta minulla ei ole mitään huomautettavaa.

      Hyvää jatkoa.

      • Mitä, mitä... ei pieni sydän ymmärtää vois, miks kaikki jutut täältä viedään pois...
        Taikis, älä sinäkään poista kirjoituksiasi. Luen aina kaikki juttusi mitä ehdin. Sinulla on niin mukavia kirjoituksia ja huomioit kaikki kirjoittajat. Älä jätä palstaa.
        *parkuu Anoskan kanssa koko tätä hurjaa tilannetta*


      • nainenkirjoittaa ejk

        ..aloitukseni itse puhtaaksi. On kait viisainta siivota loputkin.

        mitäs tässä muuta:
        -tein parhaani ja enempään en pystynyt---

        'tais mennä itkusi nyt tämä päivä*

        Mutta hyvästejä en sano,en kellekkään,siinä on minun sieluni raja.

        'ehkäpä löydämme jonkun palstan kirjoitella----ehkäpä meidänkin toiveemme toteutuu.

        *Jälleen näkemisen toivossa huiskuttaa kyyneleet silmissä*


      • Marion.T
        nainenkirjoittaa ejk kirjoitti:

        ..aloitukseni itse puhtaaksi. On kait viisainta siivota loputkin.

        mitäs tässä muuta:
        -tein parhaani ja enempään en pystynyt---

        'tais mennä itkusi nyt tämä päivä*

        Mutta hyvästejä en sano,en kellekkään,siinä on minun sieluni raja.

        'ehkäpä löydämme jonkun palstan kirjoitella----ehkäpä meidänkin toiveemme toteutuu.

        *Jälleen näkemisen toivossa huiskuttaa kyyneleet silmissä*

        Ihan oikeesti MITÄ TÄÄLLÄ ON TAPAHTUNU? En voi edes lukea kun melkein kaikki on poistettu!!!!!


      • merli¤

        käy tuuli iskien kallion kupeita,taivuttaen meriheinät suutelemaan kallion kosteaa pintaa, nostattaen aalloille veden ja tuulen sekoituksesta julmat harjukset,saaden meren vaikeroimaan.

        Taivaalta karauttavat pilvet,nuo sateen airueet,taltuttaen tuulen lempein käsin ja jäntevin pohkein.
        Ja kerran puhallettuaan..uutuus katoaa ja jää vain jäljelle autio ranta ja meren soinnukas laulu,sadepisaroiden hyväillessä melkein tyyntä pintaa.

        Meriheinät tanssien vakaan kallion kyljessä ja laskevan auringon säteistä kultaisen kimmeltävä kuja uuteen maailmaan.

        *katsoo surullisena miten hennot ranta-aallot pyyhkivät varoen jalanjäljet vesirajasta*


    • olla nyt

      jonkin aikaa sissisodan ja sekalaisen protestoinnin aika. Toivottavasti myös henkisen kasvun aika.

    • lauseenpätkä

      ...taitaa olla pakko todeta, että olivat sittenkin kuolevaisia, vaikka....

    Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      75
      1438
    2. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      13
      967
    3. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      79
      882
    4. Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa

      Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.
      Kajaani
      90
      828
    5. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      51
      704
    6. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      664
    7. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      50
      619
    8. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      47
      613
    9. Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia

      https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot
      Maailman menoa
      134
      608
    10. Hurmasit sitten minut

      kauneudellasi nainen ja kun sait minut rakastumaan itseesi muutuit ihan porsaaksi etkä välitä vartalostasi enää yhtään.
      Ikävä
      50
      574
    Aihe