onko joku päässyt eroon?

Eli onko täällä ketään joka olisi jotenkin päässyt eroon sellusta? Onko enään mitään toivoa...
88684
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

eroon selluliitistä Slim-Shape voiteen avulla. (Se on 100ml pullo ja maksaa noin 50e. Ei saa päivittäistavara kaupoista, itse ostin sokoksesta.)

Vaikka olen aika hoikka (168/52) niin silti selluliittiä kerääntyy reisiin. Käytin tuota seerumia kuukauden verran ja kävin joka päivä urheilemassa jollakin tavalla ja lisäksi tein erilaisia liikkeitä nilkkapainojen avulla ja selluliitti lähti kuukaudessa ja myös painoa 2 kiloa!!

Ei kannata luovuttaa! Kyllä siitä eroon pääsee jos vain haluaa! :)

Äänestä
  • Mistä tiedät että sellu lähti voiteen ansiosta? Jospa se lähtikin tuon urheilun ja laihdutuksen myötä?

    Monien kuluttajatestien mukaan selluliittiin ei auta voiteet. Jos oikeasti auttaisi, niin tuloksia täytyisi tulla myös ilman urheilua.

    Äänestä

  • seppo kirjoitti:

    Mistä tiedät että sellu lähti voiteen ansiosta? Jospa se lähtikin tuon urheilun ja laihdutuksen myötä?

    Monien kuluttajatestien mukaan selluliittiin ei auta voiteet. Jos oikeasti auttaisi, niin tuloksia täytyisi tulla myös ilman urheilua.

    ainakin selluliitin lähtöön auttoi myös voide, sillä urheillut olen ihan saman verran myös ennen .. ellen enemmän.. mutta se ei ole poistanut selluliittiäni...

    Äänestä

selluliitista eroon hinkkaamalla saippuoidulla sienellä suihkussa reisiä ainakin 50 kertaa/
selluliittikohta joka kerta kun käy suihkussa. Sen jälkeen rasvaus tavallisella kosteusvoiteella. Kyllä lähtee ja iho on ihanan pehmeä!

Äänestä

Moi
Mä aloin kokeilla selluun tota aromaterapiaa ja vuöhyketerapiaa ja se mun mielestä auttanut. Siinähän avataan "tukkeutuneet" kanavat tai jotain sinnepäin. Hirveesti ei tule liikuttua eikä jumpattua ku elämä on niin kiireistä nyt. Mut ku olen kymmenen kertaa käynyt tuolla niin kyllä aijon pitää huolen että selluliitti ei tulis takaisin.

Äänestä
  • Voisitko kertoa lisää tällaisesta hoitomuodosta? Missä tällaista hoitoa voi saada?

    Äänestä

eli itse olen käyttänyt noita carnierin ns. halppis tuotteita, koska en usko että niistä voiteista oikeasti on apua.. siitä saa vaan sellaisen henkisen tuen mikä sitten innostaa liikkumaan ja tekemään kaiken muut sen sellun katoamiseen.. ja kyl noista voiteista iho tulee kiinteämmän tuntuiseksi ja kehujakin on tullut et sellu on vähentynyt, mut luulen et se on ihan sama vaikka olisin voita jalkoihinin hieronut, kunhan vain hieroin, se itse hieroma liike siinä n kai se tärkein..

näin mun mielestä.. joku toinen on varmasti toista mieltä.. =)

Äänestä

Kyllä. Laihduttamalla. Mulle tulee selluliittia heti kun lihon, ja se katoaa kun laihdutan. Kysehän on pelkästä rasvasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Elina kirjoitti:

Eli onko täällä ketään joka olisi jotenkin päässyt eroon sellusta? Onko enään mitään toivoa...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu