mä en mielestäni saa tarpeeks rakkautta avomieheltani.. siis halailua pusimista yms. haluisin vaa koko ajan olla kahestaan. oonko outo? haluisin koiran, että voisin siltä saada huomiota.. pyydän koko ajan että anna rakkautta. mutta e saa tarpeks. auttakaa!
enemmän läheisyyttä
tytteliini..
101462
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kysy ammattilaiselta
Itse olen pahasti hellyyskipeä mut millään yhdistä sitä läheisriippuvaisuuteen.
http://www.tukiasema.net/teemat/artikkeli.asp?docID=168
No jos ei puhe tehoa, niin sitten uhkailet jättämisellä. Ehkä mies on vaan sen tyyppinen, ettei noi hellyys jutut oikein nappaa. Minulle kyllä kelpaisi sinunkaltainen nainen, koska nautin hellyydestä...
kuulostaa liiankin tutulta. tosin tarvetta ei ole olla jatkuvasti kahdestaan, mutta enemmän läheisyyttä toki haluaisin. mies kyllä sanonu et ei ole sen juttu mutta mun on. eroko sitten ainut vaihtoehto?! sekin on mielessä käynyt.
Hankinkin ihanan pussaavan ja halivan miehen tyydyttämään sen tarpeen.
Osittain tuttu tilanne, mutta toisin päin. Olemme mun mielestä tarpeeksi kahdenkesken, mutta haluaisin että suhteesamme olisi enemmän hellyyden osoituksia ja toisen huomion osoittamista. Minä olen lähes aina se joka tekee aloitukset suudellessa, kädestä pitämisessä tai halittaessa ja tarjoudun usein hieromaan sun muuta, mutta nainen ei kovin usein vastaa takaisin millään tavalla. Välillä hän tuntuu aika passiiviselta ja jopa kylmältä, vaikka ilmeisesti kuitenkin tykkää läheisyydestä. Osittain kyseessä lienee huono itsetunto, mutta välillä asia vaatii suurtakin ymmärtämistä ja kärsivällisyyttä. Hän sanoo että asia muuttuu tulevaisuudessa ja toivon niin, ettei jämähdetä tällaiseen tilanteeseen.
Eli et ole outo, etkä ole ainoa joka sellaista tuntee, toivottavasti pääsette keskustelemalla ratkaisuun.
En usko tuohon muuttuu tulevaisuudessa juttuun. Se muuttuu vain, jos sen asian kohtaa. Kun puhutte, mitä kaipaat, miltä tuntuu, miksi? Jos hiljaisuutta tai kiukkua tulee vastaan, niin toinen ei ole valmis kohtaamaan asiaa. En todellakaan usko et tilanne muuttuu itsestään. Toki se, että välillä ei halua kosketusta ja seksiä kuten taas toisinaan haluaa. Ei joka päivä ja viikko voi olla samalla tavalla innostunut.
Minulla on mies, joka kertoo avoimesti tunteistaan, esim. kertoo vähintään kerran päivässä minua rakastavansa ja muutenkin että olen ihana ym.., halii, otta kädestä kiinni ja puhelee söpöjä asioita :) En voisi ikänä olla miehen kanssa, joka ei näitä asioita tekisi.
Minulla on tilanne kuten miehelläsi, tai ainakin sinne päin, sillä minun suhteeni ovat aina päättyneet siihen, että naiset ovat olleet mielestäni liian tunteellisia tai sitten minä olen epätavallisen epätunteellinen. Esim naisten halu aina olla miehensä kanssa käsi kädessä, julkisissa paikoissa halaileminen ja suukotteleminen ym tunteenosoitukset, saavat minut hämilleni ja poissa tolaltani.
Joku saattaisi sanoa minulle että minulla on ongelma mutta tällainen jurrikka minä vaan olen enkä mahda sille mitään. Hieman kotiseutukin taitaa olla jättänyt leimansa minuun.
no ehkä jotkut ei vaan haluu halailla koko ajan.. mä kyl haluisin.. :( en todellakaan ole häntä jättämässä. aina kännissä hän kyllä haluaa pussailla. en siis tarkoita että hän ei ikinä halua, vaan minä varmaan olen vaan niin hellyydenkipeä. osaksi varmaan kun rakas pupuni kuoli kesällä ja se oli tärkeintä elämässäni. en pääse siitä yli vielä pitkään aikaan. ja jotkut vaa on että "sehän on vaan eläin". mutta minulle se oli kuin oma lapsi.. nojaa. sainpas purkautua. ja kyllähän me keskustellaan tosi avoimesti tästä..