kaikki heti mulle

I me myself

jos elämässä on periaate, että kaikki pitää saada, ei varmaan kannata sitoutua parisuhteeseenkaan.
I me myself - kaikki mulle ja mieluiten heti paikalla. Tosi itsekeskeistä, mutta kai tavallista.

Minulle on selvää, että kun olen parisuhteessa, sitoudun siihen. Se tarkoittaa että olen valmis luopumaan ja LUOVUN joistain asioista, ja saan jotain muuta. Eli sen meidän parisuhteen, rehellisyyden, luottamuksen, sitoutumisen, rakkauden.

En voi saada kaikkea itselleni, jotkut asiat ovat vain vastakkaisia. Kuten
yhden yön suhteet - parisuhde tai avio.
luottamus - luottamuksen pettäminen ja salailu

Minun pitää vaan punnita nää jutut. Mistä olen valmis luopumaan Meidän takiamme? Onko se, mitä meidän parisuhde tuo, arvokkaampaa kuin se kokemuksien keräily tai sänkyhyppely jne.

Rakkaus on tuli joka roihuaa, sitten lämmittää kauan kauan kun palaa tasaisesti ; D

3

586

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • itteänsä täynnä

      Miten voikaan olla noin tarkka kuvaus minusta.. MULLEKAIKKIHETINYT-on ollut mun ongelmani jo pitemmän aikaa. Sen lisäksi en välitä paskaakaan muista ihmisistä, mutta sitten kun se joku kolahtaa, niin kolahtaa pahasti, ja mustakin tulee nöyristelevä kiltti pikku tyttö.

      Miehiä on hauska seurata sivusta kun ne kammoavat tällaisia määrätietoisia seksinnälkäisiä kauniita naisia, jotka ovat lähinnä "itse saatana". Sitten kun vielä heittäydyt täysin typeräksi, kun ihastut niin johan ne on pasmat sekaisin, ja homma menee ihan päin helvettiä.

      Koskakohan sitä oppisi tajuamaan että vähempikin riittää, kuin se mitä tarvitsee ja etsii..koska sitä en tule löytämään?

      Kaikki etsii täyttymystä, enkä tyydy vähempään, koska en voisi sen kanssa elää. Ehkä tarkoitus onkin elää yksin.

      • salllla

        Ah, niin oikeassa.

        Miehet juoksee perässä kieli pitkällä, ah ihana nainen. Mutta pehmeneppä siinä sitten itse vähän ja ihastu niin juttu on sitten siinä. Näpeille tulee ja pahasti. Juuri niinkun taas kerran totean että minua on petetty. Sitten ne miehet nimittäin jotka oikeasti kiinnostaa niin ne on niitä kusipäitä jotka pistävät takasin 100%.


    • Sanna

      Jos elämässä on periaate, että KAIKKI pitää saada, niin tokihan se parisuhdekin. Parisuhteessa pitäisi niinikään olla kaikki kunnossa. Sen lisäksi vielä toisia suhteita erilaisiin tarkoituksiin. Jostain luopuminen ei ole mikään vaihtoehto sellaiselle, joka haluaa kaiken.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      59
      5910
    2. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      79
      3289
    3. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      24
      2511
    4. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      40
      2115
    5. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      20
      2055
    6. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      162
      1843
    7. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      6
      1639
    8. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      83
      1232
    9. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      20
      1216
    10. Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti

      Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah
      Ähtäri
      81
      1085
    Aihe