Vaimo muuttunut

Mies ongelmassa

Minä on naimisissa Suomalainen vaimo kanssa 8 vuosia. Meillä on kaikki hyvä elämässä. Nyt vaimo on muuttua. Hän tuhlaa kaikki rahat vaatteet ja kuntosali. Ystävä vie hänet kuntosali, parantaa ulkonäkö ja itsetunto. Nostaa sosiaalinen asema minä nähden. Ihmiset ihailla ja antaa hyväksyntä. Ulkonäkö muuttua ja tulla hyvin agresiivinen. Joskus hyvin seksuaali. Minä sanonut että jättää ystävä joka muuttaa hyvä vaimo tommoinen. Istun nyt yksin kotipöytä vierellä ja kirjottaa tämä. Vaimo ulkona juhlimassa ystävä kanssa. Minä pelätä hän voi pettä minut. Mitä minä tehdä?

6

1301

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Suomalainen Mies

      Lässyn, lässyn.
      Itke,
      älä ruikuta!

    • irmeli ja giorgos

      sina otta naru.laitta katto kiinni.nousta jakkara.panna solmu kaula.sitte potkasta jakkara .huoli loppu.vaimo tule onni uusi.unohta sina pian.

    • oma maa

      Älä otta suomi vaimo, suomi vaimo olla itsenäinen, ota oma maa vaimo ja mennä oma maa takasi, helppo elämä sulla sitten.

    • Mies ongelmassa

      Nyt on kaikki hyvä taas meidän suhde. Mutta huoli on yhä päällä. Vaimon luonto on muuttua niin tosi paljon. Ääni on muuttua, karva kasvaa isompi ja myös on häppykieli isompi. !Minä uskoa hän käyttää mieshormoni urheilussa! Hän lyödä myös kun riita päällä. ?Miksi vaimo on kaveri niin tärkeä miksi minä en enää?

    • tekee mestarin

      Tää sun provos on muuten hyvä, mutta toi sun kielionglmas on vielä aikas paha. Harjoitus tekee mestarin ;)

    • aamu virkku

      Täytyy sanoa että kuulosti aika hyvälle jutulle.
      Jotenkin tuli mieleen, että sitä kirjoitti huumorimies pilke silmäkulmassa ja ihan suomalainen...

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1947
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      891
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      855
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      259
      732
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      64
      717
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      10
      696
    7. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      673
    8. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      649
    9. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      77
      648
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      201
      640
    Aihe