Onko kukaan koskaan kuullut että Kari olis keikalla laulanut kappaleen SYYS TULLA VOI VARHAIN?Minusta kaunis kappale tuo.
Joko olette hommanneet Karin JOULUNTARINA DVD:n???
Olen kysellyt että pitääkö Kari joulukonsertteja ja niin he päättivät ilmeisesti tehdä DVD tuosta upeesta joulukonsertista.
Jos katsoitte noin vuosi sitten TSUMANIN uhrien hyväksi järjestettyä konserttia jossa Kari lauloi nuo kaksi kaunista kappaletta OLEN KUULLUT ON KAUPUNKI TUOLLA JA MUN SYDÄMENI TÄNNE JÄÄ niin voi kertoa että toivoin eräältä ihmiseltä joka tuntee Karin noita kappaleita ja tuo ihminen soitti minulle ja ilmoitti että Kari laulaa ne. Olin aivan upeeta kuunnella kun Kari lauloi.
Syys tulla voi varhain
Kari fani
2
278
Vastaukset
En mä nyt usko ,että se sun pyynntöjes ja toiden takia niitä biisejä siellä konsertissa lauloi tai sitä DVD:tä julkaisi.
- Kari fani
Sorry vaan sulle Justiina mutta en kerro nimee joka soitti minulle tuolloin. En usko että kovin monille soittelee hän.
No älä nyt taas vedä herneitä nenääs mutta näin on.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla6952763Hotellille löytyi ostaja....
Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,311376Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki131314Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2501245- 1131235
- 1051075
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?112973Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k105949Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai50779- 64761