Vapaa-ajanviettotavoista...

julia

Haluaisin kuulla (erityisesti kaikki USAssa olleet) miten vietitte/vietätte vapaa-aikaa au pair-vuotenne aikana. Mitä kaikkea olette harrastaneet, oletteko käyneet paljon bilettämässä, entä opiskelleet...?? Mitä kaikkea? Ja kertokaa vielä missä päin olette olleet.

5

842

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nain taalla

      ma oon taalla lontoon lahella.vapaa-aika menee aika pitkalti samojen rutiinien mukaan.viikolla ei kannata lahtea minnekaan koska matkustaminen on kuitenkin sen verran kallista jos aikois johonkin keskustaan pain menna.eika usein jaksakaan illalla enaa menna mihinkaan.(no okei,ehka joskus special occasions tulee kaytya jossain pubissa istuttua tms.). eli viikolla se on nukkuminen,tietokone,tv,musiikin kuuntelu,ehka joskus joku kirja... viikonloppuna ei yhtaan kotona,shoppailua,hengailua vaan kavereitten kanssa kaupungilla ja illalla yleensa bilettamaan. etta sellaista taalla. ja viikot kuluu tosi nopeasti.

      • Au pair Milton Keynestä

        heips! Kuinka pitkään oot ollut englannissa? Ite oon ollut kohta kaks kuukautta ja asun Milton Keynessä! En oo vielä tavannut täällä ketään suomalaisii!


      • ..............................
        Au pair Milton Keynestä kirjoitti:

        heips! Kuinka pitkään oot ollut englannissa? Ite oon ollut kohta kaks kuukautta ja asun Milton Keynessä! En oo vielä tavannut täällä ketään suomalaisii!

        ma oon ollu taalla 7kk. jos haluut tavata suomalaisia niin anna vaan emailosoittees...


      • Milton Keynes
        .............................. kirjoitti:

        ma oon ollu taalla 7kk. jos haluut tavata suomalaisia niin anna vaan emailosoittees...

        mun maili osote on [email protected]


    • ...

      Ma olen talla hetkella USA:ssa au pairina. En harrastanut kotona mitaan sen kummempaa, joten enpa ole taallakaan aloittanut. Viikkoillat menee mulla aika pitkalti kotosalla, koska tyoskentelen aika myohaan, eli silloin katon telkkaria, nettailen, luen, jne. Toki joskus kayn kaupoillakin viikkoiltaisin, mutta harvemmin. Viikonloput sitten kuluukin aika pitkalti ulkona: shoppailemassa, kavereiden kanssa hengaillessa, bilettamassakin aika ajoin. Viikonloppuna ei viitsi paljoa kotona istuskella, ku on mahollisuus paasta ULOS TALOSTA :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      75
      4537
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3769
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      142
      3473
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      37
      1970
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1921
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1229
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      118
      1035
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      129
      950
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      925
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      837
    Aihe