Onko teillä kokemusta Erisanin kasvojen kosteusvoiteesta?
Pidän erittäin paljon siitä Erisanin puhdistusgeelistä ja nyt sitten olisi hakusessa myös hellävarainen mutta hyvä kosteusvoide kasvoille..
Ja sitten, että mikä merkitys on kasvonaamiolla? Olen kuorinut kasvoni kerran viikossa ja lehdissä puhutaan myös naamiosta, mutta ei mulla kyllä ole hajuakaan onko se kuinka hyödyllistä sitä käyttää.. joten,. voisitteko ystävällisesti informoida minua?:)
Pari kysymystä teille
3
559
Vastaukset
- "tietävä"...
Käytän pelkästään Erisanin ihonhoitotuotteita, puhdistusgeeli on loistava ja niin on myös kosteusvoide! Jos on aivan rutisevan kuiva ja halkeileva iho niin tuo voide on ehkä hieman liian kevyt, mutta kuivahkolle/normaalille/sekaiholle toimii erinomaisesti. Itse ainakin tykkään, enkä vaihda pois!
Ja naamioista! Jos kuorit kasvosi kerran viikossa, niin sen jälkeen kun kuollut ihosolukko on irronnut ja huokoset ovat vielä avoinna, niin iho on todella vastaanottavainen kaikille hoitaville aineille. Sen takia kantsii aina kuorinnan jälkeen levittää omalle ihotyypille sopiva naamio, ihosta tulee ihanan raikas, kosteutettu ja hyvän värinen! :)
Se on niinkuin tehohoitoa naamarille.
Tykkään itse kovasti nivean pienistä naamioannospusseista, hinta n.2 euroa ja erityisesti sitä kosteuttavaa naamiota olen käyttänyt. Aivan ihana tuote, ja iho tykkää ja on pehmoinen.
Eli naamio n.kerran viikossa kuorinnan jälkeen, vaikkapa kosteuttava joka sopii kaikille, se tosiaan vaikuttaa! :D - voide
Ihan ok voide. Kuulostaa aina epäilyttävältä jos jotain kehutaan aivan mahtavaksi - niin mahtavaa voidetta tuskin on edes olemassa. Erisan on siis ihan ok perusvoide.
- vastanneille=)
kiitos vastanneille!
Menenkin tästä kauppaan ostamaan sitä erisanin kasvovoidetta...
Yritän välttää voimakkaita voiteita ja puhdistustuotteita, joten... ehkä Erisan on se mun juttu :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1014507Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293343No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452370- 361388
- 341183
- 371116
- 131064
- 1581007
- 6934
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12872