musiikin ja elokuvien lataamiseen käytettävä ohjelma ohjelma? DC, eMULE mikä? kertokaa mitä käytätte. sekä mielipiteet niistä. Älkää unohtako myöskään soittoohjelmista kertomista. mikä niistä olisi paras vaihtoehto? winamp vai mikä? tulisi olla ilmainen!!
Mikä mielestänne paras?
-o-
5813
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
...
iTunes on niin helppo käyttää, vakaa, toiminta luotettavaa että mitään muuta ei voi suositella.
ITunes ei tee mitään mitä muut ohjelmat eivät tekisi paremmin, nopeammin ja ennenkaikkea vähemmillä resursseilla. ITunes voi olla vaihtoehto juuri tietokoneeseen tutustuvalle vanhalle ihmiselle, jolle kaikenlainen tekniikka on vierasta ja pelottavaa ja joka aikoo ostaa musiikkia netistä. ITunesin ainut ansio on mielestäni tuossa musiikin ostamisen helppoudessa.
Heh heh, on tainnut kirjoittaneella kone että ohjelmat vanhentua käsiin. Nykypäivänä ihmisillä on tehokkaita koneita ja iTunes ohjelmistot.
Romulaatikoista koneensa koostaneet sitten tyytyvätkin WinAmpin kaltaisiin muinaisjäänteisiin.
Koita sinäkin jonain päivänä hankkia uudempi kone. Vaikka koneesi tehot eivät riittäisi välttämättä iTuneksen käyttöön voit kuolata vapaasti iTuneksen käyttöopasvideoita jossa näytetään miten iTuneksessa luodaan mm. reaaliaikaisesti päivittyviä soittolistoja, ripataan CD yhdellä napin painalluksella, ja haetaan musiikkia innovatiivisella hakutoiminolla.
http://www.apple.com/support/itunes/windows/tutorial/
niin mutta tuommoiset resursseja syövät videot yms ovat täysin turhia tällaiselle jolle nuo kaikki mainitsemasi asiat ovat tuttua kauraa.