Outoa käytöstä

mietin vaan...

Eräs tuntemani mies on muuttanut viime aikoina käytöstään minua kohtaan. AIkaisemmin hän oli kovin huomaavainen ja luulen että vuosia sitten siinä oli jotakin kiinnostuksen tapaistakin. Sitten asia jäi roikkumaan, osaksi koska en itse aktivoitunut yms. muista työhön liittyvistä syistä. Nyt kun taas työasioissa törmäämme, hän, muuten niin lupaavan alun jälkeen (oli yhtä hymyä ja tuijottelua)onkin kai kääntänyt kelkkansa? Hän esim. muiden naisten läsnä ollessa osoittaa huomioita muille naisille. Usein toistuu kuvio että hän tulee juttelemaan jossakin tilaisuudessa juuri sen minun vieressä istuvan naisen kanssa, kävelee kohti kuin olisi tulossa luokseni, mutta sitten minulle hän vain nyökkää tms. Ehkä kuvittelen, mutta minusta siinä näyttäisi olevan joku juju.

En kyllä keksi miten olisin häntä loukannutkaan tms. Toisaalta en kyllä ole osoittanut paljon kiinnostustakaan, vaikka sitä kyllä taitaa löytyä... Tiedän olevani välistä melko sulkeutunut tapaus. Ehkä hän on tulkinnut sen väärin? Voiko kyse olla jonkinlaisesta mustasukkaisuudesta? Huomoinkipeydestä tai huomioinherättämisestä? Erikoista silti tietäen että hän on jatkossakin työkaveri.

8

921

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • varmaan

      Pakko olla huumoriviesti..
      jos ei niin herää pahvi!

    • työmies

      Tunnistan itseni tuosta, miehenä. Ihastuin työkaveriin mutta kun en saanut vastapalautetta pitkään aikaan niin en jaksanut enää osoittaa kiinostusta, vaikka sitä vielä on, yritän siirtyä eteenpäin. Välillä yritän jopa vältellä häntä, koska tunteet tulevat pintaan esim. juuri suuremmissa tilaisuuksissa ja varsinkin jos on vähän alkoholia pohjilla. Juttelemme kyllä töissä todella paljon mutta siihen se sitten onkin jäänyt. Mutta vinkki sinulle, kannattaisiko kysyä häneltä!!?

      • Alkuperäinen kirjoittaja

        Olet varmaan oikeassa, että pitäisi kysyä häneltä itseltään. Villakoiran ydin taitaa olla siinä että en kuitenkaan ole rohjennut. Syy siihen on ihan oikeasti oma ujouteni joka vain pahenee sitä mukaa kun ihastun johonkin. Menen ihan lukkoon. Eli siis olen niitä klassisia jännittäjiä mikä harmittaa itseänikin,koska en taatusti tee sitä ketään loukatakseni tai torjuakseni! Päinvastoin. Hyvä puoli on se, että tapaamme melko usein ja työn kautta voi keksiä puhuttavaa, joten
        asia ei ole vielä osaltani käsitelty.

        En silti tunne häntä niin hyvin etteikö olisi mahdollista että hän pelaakin kanssani. Epäilen kuitenkin tätä koska olen oppinut tietämään hänet jämpinä ja asiallisena työmiehenä, joten se pelaaminen ei sopisi siihen kuvaan. Sitä paitsi hän on edelleen työasioissa suhteeni avulias ja korrekti. Jospa tässä pikkujoulun aikaan saisin kerättyä riittävästi rohkeutta selvittääkseni asia. Voi sentään.


    • WANDA

      Unohda tuollainen tunnevammainen inhoke. Täysin epistä antaa ensiksi ymmärtää ja sitten kääntää takkia.

      Saattaa myös olla, että hän pelaa jotain outoa peliä, johon tämä järjen riemuvoitto on itse laatinut säännöt. Mistä niitä sääntöjä tietää, kun umpio ei puhua pukahda? Kannattaa pysyä kaukana tuollaisista kyykäärmeistä. Kyllä maailmaan mieheiä mahtuu; kun suomalaiset loppuu, niin jatka riiausta Pekingissä.

      • ei ihme

        Toisaalta en kyllä ole osoittanut paljon kiinnostustakaan"
        vaikka tykkäät siitä tyypistäkö??

        no voi kuinka ihanaa on leikkiä sellaista 'sä kyllä kiinostat mua mutta en näytä sitä sulle ja olla sellainen 'hard to get häh?
        typerää!!!!!!!!!
        no nyt pilasti!

        tossa syy miksi mies käyttäytyy sua kohtaan nyt noin. no wonder!


    • tässä on

      omistuista käytöstä sinun taholtasi. Totta kai kaveri ajattelee että jos tuolle ei passaa niin kokeillaan naapuria. Ehkä haluaa näyttää että "saa" muita ja muut ovat hänestä kiinnostuneita. Minä en kyllä sekaantuis työkaveriin, ajattele jos ei onnistukaan niin pakko sietää kuitenkin 8 tuntia päivässä, mieti!

    • sdss

      Ehkäpä mies pitää sua nykyään vaan moikkailu kaverina töissä. Nolaat itsesi vaan jos menet jotain tyhmää änkyttämään "mikset sä tykkää enää musta" hahaaa...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      133
      1910
    2. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      834
    3. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      787
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      258
      717
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      64
      698
    6. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      669
    7. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      10
      653
    8. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      633
    9. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      77
      633
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      200
      626
    Aihe