Lapin Kansan tekstaripalstalla valitettiin tsunamirahojen olevan vielä Suomessa. No onneksi niistä rahoista ei ole päättämässä sinunkaltaisia tyyppejä.
Joku ukisee
Mr.
4788
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Minkäslaista päättäjää sitten haluaisit?
En ymmärrä minäkään, silloin rahoja kerättiin hirveällä tohinalla jotta raahaa saatais nopeasti ja kaikki (mihin rahaa nyt sitte tarvittiinkaan..) voisi alkaa mahdollisimman pian.. Nyt sitte rahat makaavat jossain, vailla käyttöä??
...sijoittamaan rahat pitkän aikavälin ohjelmia varten.
Rahojen käytöstä ei toisin sanoen saa päättää henkilö, joka on kiinnostunut rahojen kohtalosta..heheh..pitkän linjan sijoituksia vaan. Näin saamme hallinnointikulujen kautta mahdollisimman paljon varoista palautumaan paikallisen hyvinvoinnin turvaamisen tarkoituksessa? Omaa talouttanikin on kohdannut katastrofi..
T: Herra isoherra
Varnmasti menee jokä euro niihin moniin delekatioitten matkakuluihin ja päivärahoihin hotellimaksuineen kun sen aika koittaa että lähetäämpäs joukolla oikein tutkimaan voidaanko heita edes enää aitaa lainkaan!